Yazar Azra Kohen, son açıklamalarıyla büyük tepki topladı. İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sürerken, Kohen'in sosyal medyada Filistinli aileleri suçlayan ifadeleri, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Kohen'in açıklamaları, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda 36 bin insanın hayatını kaybetmesine rağmen, saldırganı değil mağdurları hedef alması nedeniyle eleştirildi. Azra Kohen, yazdığı kitaplarla ve çıktığı canlı yayınlarla sık sık tanınıyor. Azra Kohen'in ailesinin kökeni merak ediliyor. Peki, Azra Kohen Yahudi mi? Azra Kohen Kimdir? Azra Kohen'in eşi kim?

Refah konusunda paylaşım yapmamasını eleştiren bir takipçisine verdiği yanıtta İsrail'e açık desteğini ortaya koydu. "Çocuklarını bombaların atılacağı yerlere bilerek götürüyorlar" Filistinlilerin çocuklarını, '3 saat önceden uyarılar yapılmasına rağmen bombaların atılacağı yerlere bilerek götürdüğünü' söyleyen Kohen, "Yavrusunu korumayan yem eden hiçbir kimse yaşamı hak etmiyor " dedi.

Azra Kohen kimdir?

Azra Kohen, 1979 İzmir doğumlu, psikolojik, gerilim ve romantik türlerde eserler veren başarılı bir yazardır. "Fi", "Çi", "Pi", "Aeden" ve "Gör Beni" adlı beş romanı bulunan Kohen, özellikle "Gör Beni" ile büyük beğeni toplamıştır.

Kohen'in dikkat çeken eğitim hayatı, İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezunolduktan sonra Kanada'da Ottowa Üniversitesi'nde Üçüncü Dünya Ülkelerine Yardım Ekonomisi ve Liverpool Üniversitesi'nde uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans yapmasıyla şekillenmiştir. Yazar, halen nöro-psikoloji alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Kitaplarının yanı sıra, BloombergHT, TV100, BİZ10 ve NTV gibi birçok televizyon programına katılarak geniş kitlelere ulaşmıştır. Kohen, çocukluğunda geçirdiği ciddi bir trafik kazasının ardından hayata ve varoluşa dair sorgulamalarını eserlerine yansıtmıştır.

Letterbox Türkiye Sunucusu Yiğit Kirazcı kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Letterbox Türkiye Sunucusu Yiğit Kirazcı kimdir nerelidir? Kaç yaşında?

Toprakla ilgilenmeyi seven, evrenin işleyişine ve bir yaratıcının varlığına inanan Kohen, tüketim yerine üretimin öne çıktığı, kaynaklara saygılı ve bütünsel bir insanlık hayal etmektedir.

Kohen, sosyal medyayı aktif olarak kullanmakta, Twitter ve Instagram hesapları üzerinden takipçileriyle etkileşimde bulunmaktadır. Siyasi görüşü hakkında net bir bilgi bulunmayan yazarın, 2001 yılında evlendiği Sadok Kohen ile mutlu bir evliliği ve Baruh adında bir oğlu vardır.

Modern Türk edebiyatının önemli temsilcilerinden biri olan Azra Kohen, yalın ve akıcı diliyle psikoloji, sosyal ve bilgilendirici öğeleri harmanladığı romanlarıyla okurlarını derin düşüncelere sevk etmektedir. Elif Şafak ve Canan Tan gibi yazarlarla benzerlikler taşıyan Kohen, edebiyatın yanı sıra psikoloji, tıp, sosyoloji ve ekonomi gibi farklı bilim dallarıyla da ilgilenmektedir.

Azra Kohen Yahudi mi?

Azra Kohen'in ailesinin Yahudi kökenli olduğu biliniyor.

Editör: ÖMER YILDIZCI