Polatlı, futbolda bir ilke imza attı. Polatlı ilçe stadyumunda yapılan bir mücadele de kız futbolcular oynayışı ile herkesi hayran bıraktı.

Polatlıspor Kız Futbol Takımı ile Pursaklar Belediyesi Kız Futbol takımı karşı karşıya geldi. Yapılan mücadele ile Polatlı’da ilk kez kız futbolcular kazanmak için çim sahada ter döktü. Yapılan mücadele de Polatlıspor Kız Futbol Takımı, Pursaklar Belediyesi Kız Futbol takımını 7-0 yendi. Mücadele de Pursaklar Belediyesi penaltı kazanmasına rağmen bunu değerlendiremedi. Hazırlık maçı olarak yapılan mücadelede iki takımında hedefi 3. Lig’de mücadele etmek.

PPG_9860

Mücadelede dikkat çeken farklı bir olay ise yaşları küçük olmasına rağmen kız futbolcuların BAL ligi ve SAL ligi gibi profesyonel futbolcuların oynadığı bir sahada mücadele etmesi oldu. Ancak sahanın büyük olmasına rağmen hem Polatlıspor Kız Futbol takımı hem de Pursaklar Belediyesi Kız Futbol takımı oyuncuları adeta profesyonel futbolcuları aratmadı. Başlama düdüğünden bitiş düdüğüne kadar kız futbolcular mücadelesine devam etti.

PPG_9871

Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybetti! Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybetti!

Karşılaşmada tribünler ise kız futbolcuların aileleri, arkadaşları ve bu ilke şahit olmak isteyen vatandaşlarla doldu.

Polatlı’da yapılan bu kız futbol mücadelesi ile Polatlı bir ilki yaşamış oldu.

ÇAĞRI ARCAKLIOĞLU