Polatlı ilçesinde ağır cezayı gerektiren suç işleyenlerin yargılanması Ankara Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleştiriliyordu. Fakat bu durum hem vatandaşlar hem de avukatlar için geliş gidişlerde zorluk oluşturmasından kaynaklı Adalet Bakanlığı'nın 02.04.2024 tarihli kararı HSYK’nın olumlu görüşü ile Polatlı ilçesinde, Ağır Ceza Mahkemesi kurulması kararı alındı.

Yunanistan ve Türkiye ortak prodüksiyonu ‘Romeo-Juliet’ oyunu Ankara’da izleyicilerle buluşacak Yunanistan ve Türkiye ortak prodüksiyonu ‘Romeo-Juliet’ oyunu Ankara’da izleyicilerle buluşacak

"ANKARA'YA BAĞIMLI OLMAKTAN KURTULACAĞIZ"

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ankara Barosu Polatlı ilçe Temsilcisi Av. Ali Kuş, “Yargılama için Ankara'ya gidiş geliş vatandaşlar ve avukatlar için zorluk oluşturuyordu. İlçemizin ağır ceza merkezi olması teknik anlamda bazı kolaylıklar sağlamaktadır. İlçemizde adli Yargı Adalet Komisyonu kurulacak. Adliye içindeki memurların dağıtımını yapacak. Ankara'ya bağımlı olmamaktan kurtulacağız. Hukuk Fakültesinden mezun olan gençlerimiz Polatlı’da avukatlık stajı yapabilecekler” ifadelerini kullandı.

“SEVİNCİMİZ BURUKTUR”

Avukat Kuş, “Bunun yanında 100 yıllık ilçemizde Ağır Ceza Mahkemesi kurulmasına ihtiyaç duyulması, ilçemizde suç oranlarının arttığı, huzur ve güven ortamının bozulduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle sevincimiz buruktur” diyerek, hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN