2. Uluslararası Gitar Festivali 7-10 Aralık'ta Mamak'ta Başlıyor 2. Uluslararası Gitar Festivali 7-10 Aralık'ta Mamak'ta Başlıyor

Bugün akşam gerçekleştirilen toplantıda, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından Polatlı Belediyesi'nin mali bütçe raporları okunarak oylamaya sunuldu.

Toplantıda Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya'nın rahatsızlığı sebebiyle katılamadığı belirtildi. Meclis Üyesi Mehmet Üçöz ise, toplantıda Polatlı Belediyesi'nin 2024 Mali Yılı Bütçesi'nin 850 milyon TL olarak onaylandığını açıkladı. Üçöz, Başkan Yıldızkaya adına teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

Bu gelişmelerle birlikte, Polatlı Belediyesi'nin 2024 Mali Yılı Bütçesi, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edilmiş oldu.

Polatlı Belediyesi bütçesi ABB meclisinden geçti! (1)

BAŞKANIMIZ RAHATSIZ OLDUĞU İÇİN TOPLANTIYA İŞTİRAK EDEMEDİ

MHP’li Meclis Üyesi Mehmet Üçöz konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya, rahatsız olduğu için toplantıya iştirak edemedi. Ancak sizlere çokça selamı var. Onu iletmek isterim. Bütçesi biten Belediye başkanlarımız çok kısa bir faaliyet sunumu yapıyorlar. Ben Belediye Başkanımız Mürsel Bey’den rol çalıp bir faaliyet sunumu yapmayacağım ama 2 faaliyetimiz var. Bunları arz etmek isterim sizlere. Bu dönem bitirmiş olduğumuz bir belediye binamız var. Bu ekonomik sıkıntı içerisinde bu ekonomik zorluklar içerisinde gerçekten Belediye başkanımızın çok üstün gayretleri, azimli çalışmaları neticesi biz belediye binasını bitirdik. Polatlı’ya sanıyorum bir 100 yıl hizmet edecek bir hizmet binasına kavuştuk.”

TEŞEKKÜR EDİYORUM SAYGILARIMI SUNUYORUM

“Bir de bu mitolojik çağlardan gelen Frig devletinin başkenti Gordion’un UNESCO Dünya Kültür Miras listesine girmesi konusunda da Belediye başkanımızın gerçekten çok üstün çalışmalar olmuştur. Çok gayretleri oldu. Ben sadece bu iki konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Diğer faaliyetlere ilişkin olarak da ifade ettiğim gibi rol çalmak istemedim. Başkanımız Sayın Mürsel Yıldıkaya adına bütçemizin hazırlanmasında emeği geçen Polatlı Belediye personeli ve Belediye Meclis Üyelerine Ankara Büyükşehir Belediyesine, Plan bütçe komisyon üyelerimize, başkan ve üyelerimize ve siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum.”

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ