Bakanlık tarafından yapılan duyuruya göre, kadrolu öğretmenlerin isteğe bağlı yer değiştirme atama sonuçları yayımlandı.

Kurban bayramında eti böyle tüketmek daha faydalı Kurban bayramında eti böyle tüketmek daha faydalı

14 HAZİRAN'DA BAŞLAYACAKLAR

Öğretmenler, 14 Haziran'dan itibaren mevcut görev yerlerinden ayrılarak yeni atanacakları görev yerlerinde görevlerine başlayabilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında sözlü sınava katılma hakkı kazanan adayların sözlü sınav giriş belgelerini erişime açtı. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, sözleşmeli öğretmenlik için ilan edilen alanlara başvuruları onaylanan adaylardan, KPSS'de ilgili puan türünde en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere belirlenen kontenjan sayısının 3 katı adayın, yerleştirildikleri sınav merkezlerinde sözlü sınava alınacağı belirtildi.

SÖZLÜ SINAVLAR, 1 TEMMUZ'DAN İTİBAREN BAŞLAYACAK

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için başvurular 20-31 Mayıs tarihleri arasında online olarak kabul edildi. Bu bağlamda, sözlü sınavlara katılmaya hak kazanan adayların sınav merkezleri belirlenirken, ayrıca sözlü sınav giriş belgeleri de erişime açıldı. Sözlü sınavlar, 1 Temmuz'dan itibaren başlayacak. Tercih başvuruları ile atanma ve göreve başlama hususları, sözlü sınavların tamamlanıp sonuçlarının duyurulmasının ardından açıklanacak. Adaylar, sınav giriş belgelerine e-Devlet hesapları üzerinden erişebilecekler.

Kaynak: TRT HABER