Son dönemlerde hakkındaki 'transfer parası' iddiaları sebebiyle Türkiye'nin gündeminde yer alan İYİ Parti'den AK Parti'ye geçen Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, katılmış olduğu bir programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Eskişehir milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun, "Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olmak istiyorum" ifadeleri gündemde yer edecek gibi görülüyor. 

Özgür Özel Yerel Seçimlerdeki İlk Adayını Duyurdu! Özgür Özel Yerel Seçimlerdeki İlk Adayını Duyurdu!

İYİ Parti'den istifa edip, AK Parti'ye geçerek rozetini de bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın takmış olduğu Nebi Hatipoğlu, katılmış olduğu bir canlı yayın programında önemi açıklamalarda bulundu. Hatipoğlu, "Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olmak istiyorum. Aday olma ihtimalim var. Tabii ki ben de isterim ama karar sayın Cumhurbaşkanımızda" ifadelelerini kullandı. 

"Aday olma ihtimalim var"

Hatipoğlu'nun açıklamaları şu şekilde: "Aday olma ihtimalim var. Tabii ki ben de isterim ama karar sayın Cumhurbaşkanımızda. Ben tabii ki istiyorum. Ben memleketimde 25 yıldır hizmet görmeyen bir sanayiciyim. Yılmaz hocamız sağolsun Eskişehir'i bir marka yaptı. Ama zamana yenilme gibi bir şey var. Eskişehir yeterli kaynaklardan yararlanamadı. Bizim kronikleşmiş çok büyük sorunlarımız var. Ortada bir sıkıntı var. AK Parti belediyeciliğiyle inşallah Eskişehir'i tanıştıracağız."

İYİ Parti'den istifa etmesinin de gerekçesi olduğu düşünülen "Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olma meselesi", parti tarafından kabul görmeyince İYİ Parti'den bu sebeple istifa ettiği konuşulmuştu.