Zalim İstanbul, Türk drama televizyon dizisidir. İlk bölümü 1 Nisan 2019'da Avşar Film tarafından yayınlanan dizinin ilk 25 bölümü Cevdet Mercan tarafından çekilmiş, sonraki bölümler Gökçen Usta ve Şenol Sönmez tarafından çekilmiştir. 2 sezondan oluşan dizi 22 Haziran 2020 tarihinde yayınlanan 39. bölümüyle sona erdi. Peki Zalim İstanbul konusu nedir? Zalim İstanbul Oyuncuları? İşte cevaplar...

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Gabriel öldü mü? Gabriel'i Oynayan Murat Han diziden ayrıldı mı? Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Gabriel öldü mü? Gabriel'i Oynayan Murat Han diziden ayrıldı mı?

Zalim İstanbul Konusu

"Sınanmayan günahtan kimse masum değildir" sloganıyla yayın hayatına başlayan Zalim İstanbul dizisi, aslen Artvinli olan zengin işadamı Agah Karaçay'ın Artvinli temiz sütle gelin yapmak istemesiyle başlıyor. yeğeni Nedim için. Agah Karaçay çok zengindir ve her türlü imkana sahiptir ancak yeğeni Nedim tekerlekli sandalyeye mahkumdur. Agah Karaçay'ın güzel eşi Yeliz oldukça havalı bir İstanbul hanımıdır. Oğlu Cenk'i yurt dışına okumaya gönderen Yeliz, Agah'ın yeğeni Nedim'i evinde görmek istemez. Seher ise çocuklarıyla birlikte Agah Bey'in Boğaz'a bakan köşkünde çalışmaya başlar ve çocuklarıyla birlikte pansiyonun müştemilatında yaşamaya başlar.

Zalim İstanbul Oyuncu kadrosu ve karakterler

Oyuncu Karakter
Deniz Uğur Seher Yılmaz
Mehmet Ozan Dolunay Cenk Karaçay
Simay Barlas Damla Karaçay Yılmaz
Berker Güven Nedim Karaçay
Sera Kutlubey Cemre Yılmaz Karaçay
İdris Nebi Taşkan Civan Yılmaz
Ayşen Sezerel Neriman Yılmaz
Gamze Demirbilek Nurten

Zalim İstanbul  Bitirilen karakterler

Oyuncu Karakter Bölüm
Fikret Kuşkan Agah Karaçay 1-37
Mine Tugay Şeniz Karaçay 1-38
Bahar Şahin Ceren Yılmaz Karaçay
Sevcan Sini Oya 17-36
Sevinç Kumaş Başak 33-39
Oğuz Peçe Yusuf 30-39

Fikret Kuşkan (Agah Karaçay): Agah Bey zengin, otoriter ve güçlü bir iş adamıdır. Yıllar önce memleketi Artvin'den İstanbul'a gelmiş, ağabeyinin vefatının ardından son söz olarak Türkiye'nin en büyük lojistik şirketini kurmuş; Çok çalıştı ve çok kazandı. Cenk adında bir oğlu ve görmesi gereken yeğeni Nedim vardır. Nedim ağabeyinin oğludur ve bedensel engellidir. Aslında Agah Bey çocuklarını çok sevse de sert duruşunu koruyabilmek için her zaman çocuklarla arasına mesafe koymak zorunda kalıyor.

Mine Tugay (Şeniz): Şeniz, Agah Bey'in güzel karısıdır. Şeniz, Agah'ı kontrol eden dominant bir kadındır. Toplumun önemli isimlerinden Şeniz, ailesinin ve şehzadesi Cenk'in itibarını her şeyin üstünde tutmaktadır. Şeniz için kocası ve kızı her zaman oğlunun ve ailesinin itibarının peşindedir. Bunu herkesin gözüne sokarak ailenin prestijini artırmaya çalışan Şeniz ve oğlu Cenk için en ağır sırrı dev bir yük gibi omuzlarında taşıyor. Şeniz, Agah'ın yeğeni Nedim'i kesinlikle evde istemez. Bu nedenle Nedim'e ilaç verir ve onun yanında kalmasını istemez; Çünkü Nedim'in görmemesi gereken birçok şey görüldü.

Ozan Dolunay (Cenk): Cenk, Agah Bey'in tek oğlu ve tüm yetenekleriyle onun tek varisidir. Cenk yurt dışında okudu, birçok çapkınlık yaptı ve yurda döndü. Toplumun en yakışıklı erkeği olan Cenk, kızları tarafından havalı ve çok yakışıklı kabul edilmektedir. Yaşanan kötü olaydan sonra Cenk, babasını kışkırtmak için her türlü aşırılığı yapan sorumsuz bir genç adama dönüştü. Cenk'in kalbi paramparça olmuştur ve artık bu büyük sırrı omzunda taşıyamaz. Cenk daha sonra köşkün hizmetçisi Seher'in kızına aşık olacaktır.

Berker Güven (Nedim): Nedim Agah Bey, ağabeyinin küçük yaşta dünyaya gelen oğludur. Çocukken gizemli bir şekilde çatıdan düştü ve dönüştü. Agah Bey Nedim kazadan hep kendisini sorumlu tutmuştu. Teyzesi Şeniz'in itirazlarına rağmen Nedim, amcasının yanında yaşamaya devam eder; Ancak kuzenleri de onu desteklemiyor. Nedim zaman zaman belirtiler gösterse de yine de inanılmaz bir şekilde yürüyemiyor. Nedim'in iyileşmesini istemeyen teyzesi Şeniz, yaşanan tüm kötü olayların tek sorumlusu olarak Nedim'i görmektedir. Nedim pek çok şey görmüştür ve yaşananların tek tanığıdır. Bu nedenle Şeniz onu kontrollü bir şekilde iyileştirmek için elinden geleni yapar.

Simay Barlas (Damla): Damla, sosyal medya bağımlısı ve fenomeni Agah'ın kızıdır. Damla, annesi Şeniz'in küçük bir kopyasıdır. Oldukça ateşli bir kız olan Damla, hayatının gerçeklerinden uzaktır. Damla, çocukluğundan beri kuzeni Nedim'i ucube olarak görmüş ve arkadaşlarını asla eve getirmemiştir. Damla büyüdüğünde Nedim'e üzülmeye başlar. Damla en çok kardeşlerinin kendileriyle değil de Nedim'le ilgilenmelerine sinirleniyor. Konağın hizmetçisinin oğlu Civan ile hırçın ve öfkeli bir kız olan Damla arasında yakınlaşma yaşanacaktır.

Deniz Uğur (Seher): Seher güçlü, sevgi dolu bir anne. Eşi vefat ettikten sonra kayınvalidesi, iki kızı ve oğluyla birlikte yaşamaya devam etti. Hayattan sınırlı sağlık ve mutlulukları dışında hiçbir şey beklemeyen Seher, babasının çocuğunu büyüttüğü için her şeyden kaçınır; Ancak İstanbul'a gelmek zorunda kalan Seher çocukları üzerinden sınava girmeyecektir. Seher konağın yeni hizmetçisidir. Seher ve çocukları Agah Bey'in hizmetine girip konağın müştemilatında kalırlar.

İdris Nebi Taşkan (Civan): Civan, Seher'in 19 yaşında, akıllı, akıllı ve sorumluluk sahibi oğludur. Civan'ın oğlu, onların çocuğu olduğu için anne ve babasının gözbebeğidir. Babasının ölümünden sonra evin erkeği olan Civan, okuldan sonra hem kahvehanede hem de tamirhanede çalışarak eve para bıraktı. Serseri olmayan kızlarla alakası olmayan Civan'ın liseyi yeni bitirmiş ve aklında üniversite yoktur. İstanbul'da kaybolup para kazanmayı düşünen Civan'ın İstanbul'un farklı planları vardır.

Sera Kutlubey (Cemre): Cemre, Seher'in güzeller güzeli büyük kızıdır. Cemre hemşirelik eğitimini istediği için değil, hemen para kazanması ve ailesine destek olması gerektiği için okudu. Her zaman güzelliğiyle dikkat çeken Cemre, annesini üzmemek adına sert tavırlarıyla da her zaman erkekleri kendisinden uzak tutmayı başarmıştır. Cemre, Nedim'in Agah Bey'in konağında özel memur olarak çalışmaya başladığını ve Nedim'in bu göreve Şeniz tarafından getirildiğini fark etti. Cemre İstanbul'da aşık olacak.

Bahar Şahin (Ceren): Ceren, işi yön vermek olan, dikkati dağılmış zengin bir kocanın yanında çalışan Seher'in küçük kızıdır. Güzelliğinin farkında olan Ceren, güzelliğini ve çekiciliğini kullanarak istediğini elde eder. Henüz 20 yaşında olan Ceren Kardan, yürümeyi sağlayan bir karaktere sahip. Ailesiyle hiçbir manevi bağı olmayan Ceren, kendi rollerine ulaşmak ve hayalindeki hayatı yaşamak için tüm ailesini satabilecek bir karaktere sahip olabilir. Cenk'e aşık olan Ceren, Cenk'le evlenip Karaçay'ın lüks hayatını yaşamak ister ancak bu amacına umduğu kadar kolay ulaşamayacaktır. Büyükannesi para karşılığında Nedim'le evlenmek için Ceren'i Karaçay'lara satar ama Ceren, Cenk'le evleneceğini düşünür.

Ayşen Sezerel (Neriman): Neriman, Seher'in annesi ve aynı zamanda çocuklarının da babasıdır. Paraya düşkün bir kadındır. Karaçaylılara bir kız çocuğu vererek kısa zamanda zengin olmak ister. Neriman, gelini ve torunlarıyla birlikte Artvin'den İstanbul'a gelir.