Kredi kartlarında yeni dönem! Limit uyarısı geldi Kredi kartlarında yeni dönem! Limit uyarısı geldi

2024 yılı, finans piyasalarında altın ve gümüş yatırımcıları için kazançlı bir yıl oldu. Güvenli liman olarak görülen altın, belirsizlik dönemlerinde her zaman tercih edilen bir yatırım aracı olmuştur. Ancak bu yıl gümüş, altının önüne geçerek dikkatleri üzerine çekti.

Altın-29

Yılbaşından bu yana gümüş fiyatları yüzde 45 artışla 22 liradan 32 liraya yükselirken, altın fiyatları yüzde 25 artışla bin 950 liradan 2 bin 450 lira seviyesine ulaştı. Gümüşün bu hızlı yükselişi, yatırımcıların ilgisini çekerek yeni bir yatırım trendi oluşturdu.

Dolar 1

Kapalıçarşı esnafı Cihat Zeytun, altın fiyatlarının daha önce daha yüksek seviyeleri gördüğünü ancak uzun vadede altının her zaman kazandırdığını belirterek, vatandaşların yatırım için daha çok işçilik olmayan altınları tercih ettiğini söyledi. Zeytun, gümüşün de son 6 ayda yüzde 50'ye yakın getiri sağladığını ve uzun vadede değerlendirilmesi gereken bir yatırım aracı olduğunu ifade etti.

Baş Ekonomist Resmen Açıkladı! Dolar, Yıl Sonunda Rekor Kıracak (5)

Gümüş, yatırımcılar için külçe veya daha küçük parçalar halinde sunuluyor. Altın gibi güvenli liman olarak görülen gümüş, 2024'te yatırımcıların yeni gözdesi haline geldi.

Editör: ÖMER YILDIZCI