Türkiye Yunanistan ilişkileri son zamanlarda iyi giderken, yaşanan bu olay ilişkileri yerle bir edecek cinsten. Dün 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm Türkiye coşkuyla kutlandı. NATO Kara Komutanlığı ise sosyal medya hesaplarından da yaptığı paylaşımda, Türkiye’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayınca Atina’dan tepki gecikmedi. Atina genel sekreterliğinden yollanan mesajda ‘’ Türkiye silahlı kuvvetlerinin, bir NATO müttefikine karşı elde ettiği zaferi kutlamak kabul edilemez’’ denildi.

NATO’NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Ekran görüntüsü 2023-08-31 095437

NATO geçen yılda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan bir paylaşımda bulunmuştu. Ancak Yunanistan’dan tepkiler gelince NATO mesajı kaldırmış ve 1 Eylül tarihinde yeniden paylaşmıştı. NATO’nun bu yılki paylaşımında ise Türkçe olarak ‘’ Zafer Bayramınız kutlu olsun’’ paylaşımında bulundu. NATO’nun bu paylaşımının ardından edinilen bilgilere Yunanistan Daimi temsilcisinin hemen harekete geçerek NATO sekreterliğine mesaj yolladığı öğrenildi.

Rap dünyasının kralı Tupac’ın katili ABD’de yakalandı! Rap dünyasının kralı Tupac’ın katili ABD’de yakalandı!

Atina yazmış olduğu mesajda ‘’Türkiye silahlı kuvvetlerinin, bir NATO müttefikine karşı elde ettiği zaferi kutlamak kabul edilemez’’ yorumu yapıldı.