MİT, terör örgütü PKK/KCK'nin Irak'taki uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklama faaliyetlerinden sorumlu olduğu iddia edilen Yadin Bulut'u etkisiz hale getirdi. Terör örgütü PKK/KCK'nin uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklama faaliyetlerinden sözde sorumlu olan "Rızgar Suvar" kod adlı Yadin Bulut, Kuzey Irak'ta etkisiz hale getirildi.

MİT ETKSİZ HALE GETİRDİ

SÖZDE SORUMLU ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Güvenlik kaynaklarından sağlanan bilgi doğrultusunda, terörist Yadin Bulut, 2015'te PKK/KCK'nın kırsal kadrolarına katıldı. Irak'ın kuzeyindeki Kandil ile Hakurk-Avaşin'de faaliyetlerini yürüttü. MİT, terör örgütü PKK'nın kara para aklama faaliyetlerinin sözde sorumlusu olarak bilinen Yadin Bulut'u etkisiz hale getirdi.

YADİN BULUT

MİT NOKTA OPERASYON GERÇEKLEŞTİRDİ

Ankara’da 74 yaşındaki taksiciye öldüresiye dayak kamerada! Ankara’da 74 yaşındaki taksiciye öldüresiye dayak kamerada!

Terör örgütü PKK/KCK'nın başlıca gelir kaynakları arasında yer alan uyuşturucu ticareti ile kara para trafiğini yöneten sözde sorumlulardan olduğu kaydedilen Yadin Bulut, uyuşturucu sevkiyatı amacıyla harekete geçtiğine yönelik bilgi edinilmesinin ardından, MİT tarafından gerçekleştirlen nokta operasyonla Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirildi.