Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Mansur Yavaş,seçime saatler kala Polatlı'da miting düzenledi.Seçime bir gün kala yoğun bir şekilde seçim çalışmalarına devam eden Yavaş,mesai çizelgesinde Polatlı'yı unutmadı.

Ankara’dan karayolu ile Polatlı'ya gelen Yavaş, ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve Millet İttifakı paydaşları tarafından karşılandı.

PPG_3800

Vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Mansur Yavaş'ın Polatlı'ya geleceğini duyan vatandaşlar miting alanını hınca hınç doldurdu.Yavaş'ın miting alanına gelmesiyle Polatlılı vatandaşlar hep birlikte ellerindeki bayrakları sallayarak sevgi gösterisinde bulundu.

PPG_3813

'Sinan Ateş'in hesabı sorulacak' yazılı pankart açıldı

Polatlılı vatandaşlara hitap eden Yavaş,konuşması esnasında miting alanında 'Sinan Ateş'in hesabı sorulacak' yazılı pankart açıldı.

PPG_3878

Cumhuriyet Meydanı'nda yer verilmedi

Miting için başvuru geç yapıldı gerekçesiyle Polatlı'nın en geniş meydanı olan Cumhuriyet Meydanı’nında yer verilmeyen etkinlikle ilgili Yavaş şunları kaydetti: 

"Bize vermediler. Şu anda orada 60 kişiyle miting yapıyorlar!Sayın Cumhurbaşkanı demişti ki bu siyasi bir rekabet, kavga etmiyoruz. Tatlı bir rekabet altında olması gerekir diye bir demeç vermişti. Ama 1 gün bile geçmeden, Millet İttifakı’na karşı aynı sözleri söyledi. Çirkin siyasetten şikayetçiyiz. Şunu anlatmak istiyorum; başvuru geç yapıldı gerekçesiyle meydanı bize vermediler. Şu anda orada 60 kişiyle miting yapıyorlar! Siyasi nezaket gereği de olsa, bize bu imkanı tanımadıkları için sizi buraya sıkıştırmış olduk. İnşallah seçimden sonra Cumhuriyet Meydanı bizim! Orada hep beraber bir miting daha yapacağız. Allah nasip ederse o gün sadece Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak değil, sizlerin oyları ve Allah’ın izni ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak buraya geleceğiz. Artık Türkiye’deki bu nefret siyasetini ortadan kaldıracağız”

PPG_3802
Mansur Yavaş: "Sadece ve sadece 5 yıllığına görevi devralmış bir memur olarak görüyoruz"
Zafer kazanmak için karşıda düşman olması gerektiğini belirten Yavaş, ”Hatırlarsınız; Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni kazandığımızın akşam şöyle söylemiştik; artık rozetimizi çıkarıyoruz. Ankara’nın tümünün başkanı oluyoruz. Biz bugün zafer falan kazanmadık. Çünkü zafer kazanmış olmanız için, karşınızda düşman olması gerekir. Zafer ve düşman birbirini tamamlayan kelimelerdir. Biz asla karşımızda düşman görmediğimiz için bunu bir zafer olarak kabul etmiyoruz, sadece ve sadece 5 yıllığına görevi devralmış bir memur olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Ankara Polatlı’da 29 Mayıs 2023 su kesintisi yaşanacak mı, hangi mahallelerde su kesintisi yaşanacak? Ankara Polatlı’da 29 Mayıs 2023 su kesintisi yaşanacak mı, hangi mahallelerde su kesintisi yaşanacak?

PPG_3841
Mansur Yavaş: "Aklınıza gelen ne kadar hakaret varsa işitiyoruz"
Cumhur İttifakı’nın sürekli hakaret ettiklerinden rahatsızlığını dile getiren Yavaş, “Allah herkese akıl fikir vermiş. Herkesi ayrı ayrı yaratmış. Dolayısıyla insanların farklı düşünmesi, farklı tercih etmesi kadar normal bir şey yok. Saygı duymak zorundayız. Bugüne kadar Millet İttifakı’nın ne bir genel başkanı, ne bir sözcüsünün Cumhur İttifakı’nın mensupları, paydaşları ve ona oy verenlerine tek kelime söz ettiklerini ben duymadım. Ama seçim çalışmalarına başlandığından beri; illet, zillet, Allahsız, kitapsız… Aklınıza gelen ne kadar hakaret varsa işitiyoruz” sözlerine yer verdi.

PPG_3813

Mansur Yavaş: "85 terörist kaldı, ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz derken; 35 milyon insanı terörle işbirliğiyle suçlayacaksın. Bu hak değil"

İktidarın vatandaşları kutuplaştırdığını belirten Yavaş, “Nasıl yerel seçim zamanı anketlerde öne geçemedilerse; Mansur Yavaş Başkan olunca PKK’lılar sayaç okuyacak, DHKP-C’liler fatura götürecek diye yalan söyledilerse, şimdi de aynı şekilde devam ediyorlar. Bu seçim inşallah yüzde 53-54’e, yüzde 45 şeklinde Millet İttifakı lehine bitecek. Bir yanda dağlarda 85 terörist kaldı, ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz derken; 35 milyon insanı terörle işbirliğiyle suçlayacaksın. Bu hak da değil, adalet de değil! Bu insanları birbirine kırdırmaya, birbirine düşman etmeye hiç gerek yok” dedi.
Mansur Yavaş: 33 askerimizin şehit edilmesi emrini veren Osman Öcalan’ı televizyona çıkarıp Binali Yıldırım için oy istediler
İktidarın oy için teröristleri kullandığının altını çizen Yavaş, “İstanbul seçimlerinde Ekrem Bey’in hakkını elinden aldıktan sonra, 33 askerimizin şehit edilmesi emrini veren Osman Öcalan’ı televizyona çıkarıp Binali Yıldırım için oy istediler. O yetmedi, İmralı’dan mektup okuttular. Peki halk ne yaptı? Bu milli irade gaspını tam 806 bin oyla sandığın dibine çaktı! Demek ki bu karalama siyasetiyle bir yere varılmıyor. 14 Mayıs’ta seçim olacak, insanlar tercihini yapacak ve herkes işine gücüne dönecek” dedi. 

PPG_3794
Mansur Yavaş: "Şehitlerin kanı üzerinden siyaset yapmaya başladılar"
Siyasetin her kuruma girdiğini belirten Yavaş, “Son günlerde gizli kaset, sahte videolardan bahsediliyor. Şu anda yine Ankara’nın birçok yerinde, açılım döneminde kendi kabahatleri yüzünden şehit olanların fotoğraflarını koyarak, şehitlerin kanı üzerinden siyaset yapmaya başladılar. Neden? Çünkü gerçeklerin konuşulmasını istemiyorlar. Memleketin durumunun konuşulmasını istemiyorlar. İHA’lar SİHA’ları sanki babalarının malları gibi ortaya çıkarıp, bunları siyasete alet ediyorlar. Silahları kuvvetleri siyasete alet ediyorlar, camileri siyasete alet ediyorlar ve hatta maalesef okulları da siyasete alet ediyorlar. Başka bir şey konuşulmasın istiyorlar. Türkiye’deki mülteci sorunu konuşulmasın istiyorlar. Uyuşturucu kullanılması 10 yaşına düşmüş… Bunların hiçbiri konuşulmasın istiyorlar” dedi.

PPG_3886
Mansur Yavaş: "Cenneti vaat ederken şu anda cehennemi yaşatıyorsunuz"
İktidarın, her türlü iftirayı attığını belirten Yavaş, “25 yıldır Ankara’yı yönetirken bir oğluna televizyon, bir oğluna futbol takımı alan; Ankara Büyükşehir’in vatandaştan topladığı 14 milyar lirayı Ankapark gibi ucube bir projeye gömen, sadece şu kapılara bile 250 milyon lira civarında para veren ve dolayısıyla Ankaralı’nın parasını sağa sola çarçur eden, 25 yıl önce hiçbir işi yokken şu anda Türkiye’nin en zengin iş adamları arasına soktukları müteahhitlerin bulunduğu bu düzenin devam etmesini istiyorlar. Bunun için her türlü iftirayı atıyorlar. Bir lokma bir hırka diyerek geldiler, biz size cenneti yaşatacağız. Bizim dünya malıyla işimiz yok, biz halkımızı zengin edeceğiz derken şimdi iş değişti. Oturdukları evler, sürdükleri arabalar değişti. Vatandaşa da şükredin diyorlar! Oysa siz bizi zenginlikte eşit yapacaktınız. Cenneti vaat ederken şu anda cehennemi yaşatıyorsunuz. Talepde bulunanları azarlıyorsunuz. Vatandaş birçok şeyden şikayet edecek. Belediye Başkanı olarak nasıl hakaret etme hakkım yoksa, Cumhurbaşkanın da yoktur. Torpil ve liyakat problemi o kadar çok ki, ailelerinin gırtlağından keserek okuttuğu o çocuklar daha okurken ümitlerini kesiyorlar. Bu gençlerin hayallerini yıktılar. Şimdi de mülakatları kaldıracağız diyorlar. 21 yıldır neredeydiniz” dedi.
Mansur Yavaş: "Soğancılar terörist, sebzeciler terörist… Önceki ayın da teröristi kasaplar oldu"
İktidarın halktan kopuk olduğunu belirten Yavaş, “Doğalgazı 1 ay ücretsiz yaptılar. Mutfaktaki 25 metreküp doğalgazı da 1 yıl ücretsiz yaptılar. Mesele seçim zamanı yapmak değil. Ankara’nın başına geldiğimizde yardımları kesecek dediler. Bırakın kesmeyi, 2 yıldır, 200 bin aileye kış ayında 3’er ay müddetle doğalgaz parası veriyoruz ve hiçbirini üşütmüyoruz. 200 bin ailenin hesabına her ay 1 kilo et parası yatıyor. Polatlı’da soğan depolarını bastılar. Soğancılar terörist, sebzeciler terörist… Önceki ayın da teröristi kasaplar oldu. Bir günden bir güne de “biz nerede hata yaptık” demediler. Hep dış güçler operasyon çekiyor. Sayın Cumhurbaşkanı, ‘O kiraları artıranların, soğanı domatesi 30 liraya satanların burnundan fitil fitil getireceğim’ dedi. Onların ne kabahati var? Üretim maliyeti fazla. Siz yıllarca hayvancılığı desteklemek yerine yurtdışından ithal ederseniz, Türkiye’de bu işi yapan kimse kalmaz. Tarımı desteklemezseniz Türkiye’deki insanların üretimini engellerseniz böyle olur. Fakirlik yok diyorlar. Tatilden gelen insanlara bakıp, fakirlik yok bu ülkede herkes tatilde diyorlar. Peki tatile gidemeyen insanlar ne olacak? Kaç kişi tatile gidiyor, kaç kişi tatile gidemiyor? Bu kadar halktan koptular. Tek malzemeleri halkı germek” dedi.

mansur-yavas
Mansur Yavaş: "Bunlar mevsimlik milliyetçi"
Yavaş sözlerine şöyle son verdi, “Birinin özel hayatını kameraya alıp, bunu siyaseten kullanmak ne kadar ahlaksızlıksa, gerçek olmayan, söylenmeyen sözleri broşür yaparak dağıtarak rakiplerini karalamak da o kadar ahlaksızlıktır. Bu insanlar kendilerini dini bütün gösterip bizlere söylemedikleri laf kalmıyor. Seçimi kazanınca şampanya patlatanlarla mı, yoksa alnı secdeye gidenlerle mi kutlayacaksınız diyorlar? Her şeyden önce sanane? Kim nasıl kutlarsa kutlasın. Ne karışıyorsun? İnsanları rahat bırakın artık. Bunlar mevsimlik milliyetçi. Mevsimi gelince milliyetçi olurlar, mevsimi gelince her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına alırlar. Bunların muhafazakarlığı da öyle. Biz Ankara’yı kazandığımız zaman Hacı Bayram Veli Camii’ne giderek şükür namazı kıldım. Allah’ım 25 yıldır Ankaralılar soyuluyordu.”

Meydanlarda yer verilmedi ama vatandaşlar caddelerden taştı

Başkan Mansur Yavaş Cumhuriyet Meydanı'nda yer verilmemesi üzerine sosyal medya hesabından,"Dar caddelere yönlendirirsiniz, biz de o caddelere sığmaz taşarız"paylaşımını yaptı.


HABER:ARDA ÖZDEN-KADİR BUĞRA TOPKAYA