Bu özel kooperatif, Mamak'ta kadınların ekonomik katılımını teşvik ederek, geçmişten gelen zengin mutfak kültürünü sürdürülebilir bir şekilde koruyor. Kutludüğün Ekşi Mayalı Odun Fırın ekmeği ve Mamak Ravak Yoğurdu gibi ürünler, coğrafi özellikleriyle tanınıyor ve bölgedeki kadınların yeteneklerini iş dünyasına taşımasına olanak sağlıyor.

Mamak Kadın Kooperatifi yüzlerce kadına istihdam sağlıyor (1)

Mamak Kadın Kooperatifi, sadece istihdam sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda Mamak'ın zengin kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmaya da odaklanıyor. Bu çerçevede, kooperatifin faaliyetleri, kadınların ekonomik güçlenmesini destekleyerek toplumsal kalkınmaya katkıda bulunuyor.

ABB ödüllü Valorant Turnuvasına ev sahipliği yapacak ABB ödüllü Valorant Turnuvasına ev sahipliği yapacak

Mamak Kadın Kooperatifi yüzlerce kadına istihdam sağlıyor (2)

Kadın Kooperatifi, Mamak Belediyesi iş birliğiyle dikiş atölyesinden sıfır atık hedefiyle üretilen ambalajlarla ürünlerini sunuyor. Günde 400 adet 1 kg’lık odun fırın ekmeği ve haftada 60 kg yoğurt üretimiyle kooperatif, bölgeye özgü lezzetleri yaşatmaya devam ediyor.

Mamak Kadın Kooperatifi yüzlerce kadına istihdam sağlıyor (3)

Coğrafi işaretli ürünler arasında öne çıkan Kutludüğün ekşi mayalı odun fırını ekmeği ve Mamak Ravak yoğurdu, geçmişin lezzetlerini günümüze taşıyor.

MAMAK KADIN KOOPERATİFİ SATIŞ MAĞAZASINDAKİ ÜRÜNLER İSE;

Yeşil domates reçeli

Lavanta yağı

Biberiye yağı

Kekik yağı

Kurutulmuş sebzeler

Domates salçası

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ