Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6 Şubat depremlerinden büyük hasar almış ve yaralarını sarmaya çabalayan Hatay'a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında bölgeyi gezen ve görüşmeler yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel şunları söyledi:

“Deprem sonrası yaraların sarılmasında Hatay birkaç adım geriden geliyor. CHP’nin ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim şahsi meselem’ dediği Hatay’ı kendi meselem gibi görüyorum. Hatay’ı gündemde tutacağız. Hatay’ın demografisinin bozulmasına izin vermeyeceğiz. Hatay’da birilerinin rant projelerine izin vermeyeceğiz. Hatay’ın yeniden ayağa kalkması ve yaraların sarılması sürecini takip edeceğiz.”

Özgür Özel Akşener ile Yaptığı Görüşmenin Detaylarını Duyurdu! Özgür Özel Akşener ile Yaptığı Görüşmenin Detaylarını Duyurdu!

Ekrem İmamoğlu da gerçekleştirdiği açıklamada, “İnşallah Hatay’ın bütün sorunlarının çözüldüğü bir süreci yaşarız” diye konuştu.

Özel ve İmamoğlu'nun, saat 14.00’te Dörtyol ilçesinde, saat 16.00’da ise Osmaniye’de vatandaşlarla buluşması bekleniyor.