Mamak Belediyesi’nde görev yapan memurlar ve sözleşmeli memurların ekonomik ve sosyal haklarını iyileştirmek amacıyla Tüm Yerel Sen ile sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme ile memurlara yüzde 110 oranında sosyal denge tazminatı ödenecek.

Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin ve Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Mücahit Dede tarafından imzalanan sözleşme, 5 yüz 33 memur ve 71 sözleşmeli memur olmak üzere toplamda 605 memuru kapsıyor.

Sözleşme, 15 Mayıs 2024 tarihi ile 31 Aralık 2025 tarihine kadar geçerli olacak. Memuru, işçisi tüm çalışanlarla beraber bir aile olduklarının altını çizen Başkan Şahin, “Tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber, belediyemize, ilçemize, Ankara’mıza çok güzel hizmetler yapacağız” dedi.

Mamak Sözleşme1

“ANKARA’DA EMEĞİN KARŞILIĞINI VEREN EN İYİ BELEDİYE OLACAĞIZ”

Mamak Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törene, Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Mücahit Dede, sendika temsilcileri, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve Mamak Belediyesi’nde görev yapan memurlar katıldı.  

Ev alacaklar dikkat! Ankara'da en çok konut satışı bu ilçede yapılıyor Ev alacaklar dikkat! Ankara'da en çok konut satışı bu ilçede yapılıyor

Belediye personelinin haklarını koruyarak ve iyileştirerek, Ankara’da en çok emeğin karşılığını veren bir belediye olmak için var gücüyle çalışacaklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, “ Mamak’ta çok büyük bir değişim oldu.  ‘Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; Vatanını seven, görevini en iyi yapandır’. Sizlerle birlikte Mamak’ın Türkiye’nin en parlak belediyesi olmak istiyorum. Bütün personelimi çok seviyorum.  Hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, en güzel ve en uyumlu belediye olacağımızdan eminim. Biz bir olacağız, beraber olacağız. Hangi partiden gelirse gelsin bize bir iş doğru gelmişse bizden geçer, yanlış işler bizden geçmez. Ben sizlerden memnunum” dedi. Belediye çalışanları ile bir aile olduklarını belirten Şahin, “ Hepinizin alın terine, emeğine ve sendikal haklarına saygı duyuyorum. Tüm çalışanlarımıza, sosyal denge haklarını da, diğer haklarını da vereceğiz. Önümüzdeki günlerde daha da iyisini yapacağız, söz veriyorum” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ