Eski manken Deniz Akkaya, 16 yaşındaki kızı A. Önbilgin'in telefonunu aldığı için kendisine şiddet uyguladığını iddia etmiş ve kızı Sosyal Hizmetler'e bırakmıştı. Ancak, mahkeme bu olayın ardından küçük kızın babası Efe Önbilgin'e teslim edilmesine karar verdi. 

Mahkemeden Deniz Akkaya'ya Şok Karar Tedbir Kararı Verildi!  (2)

Deniz Akkaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kızının burnunun sürtmesi için onu devlete verdiğini belirtti. Bu açıklamalar üzerine, 16 yaşındaki A. Önbilgin devlet koruması altına alındı. Baba Efe Önbilgin ise mahkemeye başvurarak kızının velayetini talep etti ve mahkeme bu talebi kabul ederek kızı babasına teslim etti. 

3 AY TEDBİR KARARI VERİLDİ 

Efe Önbilgin, kararı takiben kızı A. Önbilgin ile birlikte avukatı aracılığıyla Aile Mahkemesi'ne başvurarak Deniz Akkaya'nın kendilerine yönelik açıklamaları sonrasında tedbir kararı talep etti. Mahkeme, Deniz Akkaya'nın eski eşi Efe Önbilgin ve kızı A. Önbilgin'e yönelik tehdit, hakaret, aşağılama veya küçümseme içeren söz ve davranışlarda bulunmaması, korunan kişiyle iletişim aracıyla rahatsız etmemesi için 3 ay süreyle tedbir kararı verdi. 

MasterChef 2024'te rekabet artıyor! İşte önlüğü alan ilk isim.. MasterChef 2024'te rekabet artıyor! İşte önlüğü alan ilk isim..

Aile Mahkemesi, Sosyal Hizmetler tarafından 12 Haziran'da oluşturulan raporda, Ayşe'nin babası Efe Önbilgin ile birlikte yaşamasının menfaatine olacağını ve kurumda daha fazla kalmasının mağduriyet yaratabileceğini belirtti. 

Kaynak: Haber Global