Bayer Leverkusen Teknik Direktörü Xabi Alonso'nun sözleşmesinde serbest kalma maddesi olduğu iddiaları gündeme gelmişti. Bundesliga'da şampiyonluk yarışında zirvede bulunan ve sezon başındaki etkileyici performansıyla dikkat çeken Bayer Leverkusen'den Xabi Alonso ile ilgili açıklama geldi.

Leverkusen'den Xabi Alonso iddialarına yanıt2

"Onun mutlu olmasını istiyoruz"

Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet Maçındaki Olayları ve Sporcu Yam Madar'ın Görme Kaybını Açıkladı Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet Maçındaki Olayları ve Sporcu Yam Madar'ın Görme Kaybını Açıkladı

Xabi Alonso'nun adı Real Madrid ile anılmaya başlandı ve sözleşmesinde serbest kalma maddesi bulunduğu öne sürüldü. Xabi Alonso'nun kontratındaki özel maddenin, genç antrenörün futbolculuk kariyerinde forma giydiği kulüplerden birine transfer olma olasılığını artırdığı belirtiliyordu. Bayer Leverkusen CEO'su Fernando Carro, bu iddialara cevap vererek, "Özel bir maddeye ihtiyaç duymuyoruz. Xabi ile güçlü bir ilişkimiz var ve o, kulübümüzün ciddiyetini biliyor" dedi. Carro, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Sonuç olarak, eğer gitmek istiyorsa, onu zorla tutmayacağız. Onun mutlu olmasını istiyoruz. Xabi'nin eski kulüplerinden birine transfer olması için herhangi bir kısıtlama yok."

Ayrıca, İngiliz basınında bugün yer alan haberlere göre, Xabi Alonso'nun Jürgen Klopp'un yerine gelebileceği vurgulandı.