Kurban satıcılarının ve vatandaşların rahat ve güvenli bir bayram geçirebilmeleri için kurulacak 300 çadır kapasiteli Yenimahalle Belediyesi Yakacık Kurban Alanı’nda çadır yerleri hazırlanıyor. 13Mayıs- 21 Mayıs tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde kurban satışı yapacakların, gerekli belgelerle, Yenimahalle Merkez Zabıta Karakol Amirliği’ne başvurması gerekiyor.

Kurban Bayramı Için Hazırlıklar Başladı Yenimahalle’de Kurban Satış Yerlerine Başvurular Başlıyor (2)

SON TESLİM TARİHİ 21 MAYIS

Çubuk’un tarihi mirası Bekir Ağalar Konağı, ilçenin ilk müzesi oldu Çubuk’un tarihi mirası Bekir Ağalar Konağı, ilçenin ilk müzesi oldu

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban satışı yapmak isteyenlerin Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanı’na yoğun ilgisi bekleniyor. Kurbanlarını sergileyecekleri çadır yerleri için başvuru yapacak olan besicilerin; dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh belgesi, 1 adet vesikalık fotoğraf, veteriner sağlık raporu-aşı kaydı, küçükbaş hayvanlarda nakil belgesi, işletme tescil belgesi, büyükbaş hayvanlar için pasaport-hayvanların kulak küpe numaralarının listesi ile birlikte 21 Mayıs tarihi mesai saati bitimine kadar Yenimahalle Merkez Zabıta Karakol Amirliği’ne başvuru yapmaları gerekiyor.

Kurban Bayramı Için Hazırlıklar Başladı Yenimahalle’de Kurban Satış Yerlerine Başvurular Başlıyor (3)

KURA ÇEKİMİ 23 MAYIS’TA

Kurban Bayramı’nda her yıl yüzlerce hayvanın alım, satım ve kesim işleminin yapıldığı Yakacık Kurban Alanı için başvuru yapan besicilerin çadır yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi, 23 Mayıs Perşembe günü saat 10:30’da Yenimahalle Kapalı Pazar Alanı’nda noter huzurunda yapılacak. Sonuçlar 24 Mayıs Cuma günü Yenimahalle Belediyesi resmi internet sayfasında ve Yenimahalle Merkez Zabıta Karakol Amirliği’nde liste halinde yayınlanacak.

31 Mayıs tarihinde alanda çadırlar kurulmaya başlarken 1 Haziran’da kurbanlıklar alana giriş yapacak.