Ankara Kocatepe Camii'nde çekildiği belirtilen görüntüler, sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı. "Zıtlıkların büyüsü" başlığıyla paylaşılan fotoğraflarda bir modelin kısa bir tişört ile eteğini yukarı çektiği, başörtüsü, takke ve tespihi de boynuna aksesuar olarak kullanarak namaz hareketleri yaptığı görülüyor.

kocatepe-camiinde-cekilen-goruntuler-tepki-cekmisti-valilik-harekete-gecti (2)

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Ankara Valiliği, Kocatepe Camii’nde çekilen ve sosyal medyada gündem olan görüntüler hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.  Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz Kocatepe Camii’nde çekildiği anlaşılan ve sosyal medyada paylaşılan ve cami mehabetini rencide eden görüntüler ve sorumluları hakkında valiliğimizce adli ve idari inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” denildi.

kocatepe-camiinde-cekilen-goruntuler-tepki-cekmisti-valilik-harekete-gecti (3)

ÖZÜR AÇIKLAMASI GELDİ

Sosyal medyada büyük tepkiye yol açan çalışmanın yönetmeni Bilal Gabra Kısa, kişisel sosyal medya hesabından özür açıklaması yaptı. Kısa açıklamasında, "Kocatepe camiinde yapmış olduğum çalışmamın amacından çok fazla saptığı ve yanlış yerlere çekildiğini üzülerek izlemekteyim. Niyetim camiye küsmüş belli bir kesimin önyargısını kırıp huzuru bulacakları yerin cami olduğunu göstermekken şu an vatan hainliğine kadar ilerleyen yakıştırmalar görmek beni ve ailemi endişelendiriyor. Keşke böyle olmasaydı. Kırdığım, yanlış anlaşıldığım herkesten ayrı ayrı özür dilerim. Saygılarımla" ifadelerine yer verdi.

kocatepe-camiinde-cekilen-goruntuler-tepki-cekmisti-valilik-harekete-gecti (4)

Akkaya: Gordion için mutlu olmamız gerekirken hiç kimse çıkıp da buna değinmedi! Akkaya: Gordion için mutlu olmamız gerekirken hiç kimse çıkıp da buna değinmedi!

kocatepe-camiinde-cekilen-goruntuler-tepki-cekmisti-valilik-harekete-gecti (5)

kocatepe-camiinde-cekilen-goruntuler-tepki-cekmisti-valilik-harekete-gecti (6)