Kızılcık Şerbeti'nin Alev'i Müjde Uzman, geçtiğimiz günlerde hayranlarını epey endişelendiren açıklamalarda bulunmuştu.

Uzman, "Tükenmişlik sendromuna" yakalandığına dair iddiaların ortada dolanmaya başlamasının hemen ardından da sitem dolu bir yalanlamayla hayranlarının içini rahatlatmıştı.

Sosyal medya hesabından “Şu kendine, magazin hesabı diyen, kim olduğu ne idüğü belirsiz, başkalarının hayatı üzerinden bir de yalanla para kazanan sitelere inanmaktan vazgeçin lütfen. Teşekkürler” açıklamasını yapmıştı.

MAKYÖZÜN VİDEOSU GÜNDEM OLDU

Bu konunun yankıları henüz sürerken Kızılcık Şerbeti'nin makyözü Esra Okumuş, set ekibinden arkadaşlarıyla video çekerek Müjde Uzman'ın durumunu tiye aldı.

Mujde Uzman Esra Okumus

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, 500 milyon dolarlık yatıyla Bodrum’da Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, 500 milyon dolarlık yatıyla Bodrum’da

Esra Okumuş’un videosu hakkında açıklama yapan Müjde Uzman, yine sosyal medya hesabından videoyu alıntılayıp “Esra'cığımın dalga geçmek gibi bir durumu yok, kelimeler, hisler, yalnızca bana ait değiller. Günlerdir böyle hissettiğini benimle paylaşan yüzlerce kişinin mesajını okuyorum. Esra da hissedebilir. Paylaşabilir. Lütfen sakin olalım, sorun yok, iyilik güzellik,empati vs derken birbirimizi kırmayalım boşuna” dedi.

İŞİNE SON VERİLDİ

Dizinin yapım şirketi Gold Film, çektiği video nedeniyle makyöz Esra Okumuş’un işine son verildiğini duyurdu. Açıklamada şunlara yer verildi:

"Geçtiğimiz günlerde oyuncumuz Müjde Uzman'ın yaşadıkları üzerine yaptığı paylaşımın ardından Kızılcık Şerbeti ekibinde görev alan Esra Okumuş sosyal medya hesabından mizah adı altında video paylaşmıştır. Gold Film olarak iş ahlakı ve etik değerlerimize ters düşen bu paylaşımı nedeniyle Esra Okumuş'un iş akdi tarafımızca feshedilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Editör: Öykü Karabacak