Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’ın talimatları üzerine ilçede 4 yıl önce başlayan hibeli fide desteği, geleneksel olarak her yıl olduğu gibi bu senede gerçekleştirildi. Kızılcahamam’da düzenlenen Geleneksel Fide Dağıtım etkinliği, Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar öncülüğünde başladı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Acar, 4 yıl önce hayata geçirilen bu projede, günümüze kadar toplam 1 milyon 432 bin fide dağıtımının gerçekleştiğini ifade etti.
Çiftçilerin ve üreticilerin her zaman yanında olacaklarını belirten Acar, kırsal kalkınma ve çiftçilerin refahı için fide desteğinin devam edeceğini belirtti. Acar, fidelerini teslim almak adına etkinliğe katılan vatandaşlara kendi elleriyle fidelerini takdim ederek, bereketli olmasını temenni etti.
Kızılcahamam Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe destekli domates, biber, salatalık fideleri dağıtıldı. Fidelerini teslim alan vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirerek Başkan Acar’a teşekkürlerini iletti.
HABER: SEMA TÜRKEL