Ünlü manken Deniz Akkaya, bir süredir kariyeriyle değil açıklamalarıyla ve polemikleriyle gündem oluyor. Akkaya, önce Selin Ciğerci sonra da Eylül Öztürk ile girdiği kavgaların ardından şimdi de kızı Ayşe ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündem oldu.

Ünlü model Deniz Akkaya ve iş insanı Efe Önbilgin, geçmişte birlikte olduğu dönemde kızları Ayşe'nin velayeti için uzun süren bir mücadele vermişti. İkilinin 2009 yılında kucakladığı Ayşe, ebeveynlerinin ayrılmasının ardından velayet konusunda mahkemelik olmuştu. Deniz Akkaya ve Efe Önbilgin'in yollarını ayırmasının ardından yaşanan bu süreçte, Ayşe'nin velayeti için yıllarca mücadele etmişlerdi. Mahkeme sonucunda, kızları Ayşe'nin velayeti anne Deniz Akkaya'ya verilmişti.

Deniz Akkaya Ayse 2

'Tanıdıklarından para istiyor' dendi! Açıklama geldi 'Tanıdıklarından para istiyor' dendi! Açıklama geldi

“BENİ 1,5 SAAT BALKONA KİLİTLEDİ”

Deniz Akkaya, sosyal medya hesabından kızı Ayşe ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme geldi.

Videoda kızının fiziken kendisine saldırdığını vurgulayan Akkaya, sözlerine "1997 senesinde başlayan kariyerin ve çok mutlu bir hayatın akabinde son derece yanlış bir baba seçimiyle hamile kaldım ve hayatım resmen kabusa döndü" diyerek başladı.

Akkaya paylaştığı videoda şu ifadelere yer verdi:

“Az önce 16 senedir resmen tek başıma baktığım kızımın benden ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdim. Benden habersiz yurtdışı planları ve fazlasını bulmam neticesinde telefona el koydum. Fizikken bana saldırması yetmediği gibi beni 1.5 saat balkona kitledi. Komşuların ve güvenliğin ricaları karşılıksız kalınca 3 kez 112’yi aramam neticesinde kurtarıldım. Polislere de karşı çıkan sonrasında bir de hızını alamayıp bana itibar suikasti yapan bu ruh haline, ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim. Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz? Kontrolsüzce severek. Anne olmak bu değil ve olmamalı. Allah tüm annelere sabır versin."

Deniz Akkaya Ayse 1

KORUMA ALTINA ALINDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, eski manken Deniz Akkaya'nın kızını koruma altına aldığı öğrenildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının eski manken Deniz Akkaya'nın kızını koruma altına aldığı, gerekli psikolojik desteği vermeye başladığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Akkaya'nın kızı hakkında bir sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklamaların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Görevlendirilen ekibin gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapmasının ardından, 16 yaşındaki kız çocuğunun koruma altına alındığı ve gerekli psikolojik desteğin verilmeye başlandığı öğrenildi.

DENİZ AKKAYA’DAN HABERLERE TEPKİ

Akkaya, kızı Ayşe’nin koruma altına alındığına dair çıkan haberlere ateş püskürdü.

Çocuğunu kendi isteğiyle gönderdiğini belirten Akkaya, “Polisi çağırmak zorunda kaldım 1 saat 45 dakika burada savaş verdim. Salak salak yorumlar yapmayın. Kendi rızamla ben gönderdim çocuk esirgemeye, burnu sürtsün diye. Buna böyle haber yapamazsınız” dedi.

Editör: Öykü Karabacak