CHP Grup Başkanvekili Köksal’dan Erdoğan’ın Açıklamalarına Yanıt: “31 Mart akşamı Erdoğan'ı çok daha fazla üzeceğiz" CHP Grup Başkanvekili Köksal’dan Erdoğan’ın Açıklamalarına Yanıt: “31 Mart akşamı Erdoğan'ı çok daha fazla üzeceğiz"

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'a hitap eden eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yargı krizine dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, "Meclis, Milletin iradesine sadakat göstermeli ve bu utanç durumuna son vermeli. Hatay Milletvekili Can Atalay'ın yerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğuna inanıyorum!" ifadelerini kullandı.

AYM-Yargıtay arasındaki yetki kriziyle ilgili tartışmalar devam ediyor. Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi tutuklusu Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'ın serbest bırakılması çağrısında bulunarak TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'a seslendi.

chp-7-genel-baskani-kilicdaroglu-simdilik-hosca-kalin

Hatay Milletvekili Can Atalay’ın yeri Türkiye Büyük Millet Meclisidir

Kılıçdaroğlu', sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bir Meclis, Yüksek Seçim Kurulunun kabulü ve milletin oylarıyla seçilen bir Milletvekilini, en üst yargı organı olan Anayasa Mahkemesinin kararına rağmen cezaevinden çıkaramıyorsa acz içindedir. Üzülerek söylüyorum, bugünkü Meclis’in büyük çoğunluğu Sarayın boyunduruğu altındadır. Meclis, Milletin iradesine ihanet etmek istemiyorsa bu utanca son vermek zorundadır. Meclis Başkanını yürekli olmaya, milletin helal oylarını savunmaya çağırıyorum. Hatay Milletvekili Can Atalay’ın yeri Türkiye Büyük Millet Meclisidir!"