Abuk Subuk Bir  adlı film, Türkiye yapımı ve ünlü yönetmen Şerif Gören'in yönetmenliğini üstlendiği bir yapımdır. Nisan 1990'da vizyona giren bu film, Komedi türünde izleyicilerle buluşmuştur. Google arama motorlarında Abuk Subuk Bir filmin nerede çekildiği araştırılıyor. Vatandaşlar Abuk Subuk Bir film hakkında aramalar yapıyor. Peki, Kemal Sunal'ın Abuk Subuk Bir Film nerede hangi köyde çekildi? Abuk Subuk Bir Film oyuncuları ve konusu? İşte soruların cevapları...

Abuk Subuk Bir Film konusu

Filmin konusu, hayatı boyunca hiç gülmemiş Âdemoğlu'nun hikayesini anlatır. Âdemoğlu, kızıyla birlikte bir köyde sakin bir yaşam sürmektedir. Yıllar önce bir Alman'ı donmaktan kurtardığı için büyük bir mirasla ödüllendirilir ve artık ülkenin en zengin insanlarından biri olur. Ancak Âdemoğlu'nun yüzünde hala bir tebessüm belirtisi yoktur. Basının dikkatini çeken bu durum, bir yarışmanın düzenlenmesine sebep olur. Âdemoğlu'nu güldürebilecek kişiye büyük bir para ödülü vad edilir. Ancak yarışmaya katılanlar Âdemoğlu'nu güldürmeyi başaramaz. Sonunda Âdemoğlu, verilecek olan para ödülünü binanın üst katından aşağıya saçarak dağıtır. Bu sırada yolda bir çocukla karşılaşır. Çocuk elindeki film şeridiyle oynarken Âdemoğlu'na "film çeviriyorum abi" der. Bu söz üzerine Âdemoğlu, uzun süredir içinde biriktirdiği kahkahayı bastırarak gülmeye başlar.

Karaağaç dizisinin çekimlerinin yapıldığı Soğanlı Vadisi nerede ve nereye bağlı? Karaağaç dizisinin çekimlerinin yapıldığı Soğanlı Vadisi nerede ve nereye bağlı?

Kemal Sunal'ın Abuk Subuk Bir Film nerede hangi köyde çekildi

Abuk Subuk Bir film İstanbul'un çeşitli ilçelerinde çekilmiştir.

Abuk Subuk Bir Film oyuncuları

Filmin oyuncu kadrosunda ünlü komedyen Kemal Sunal başta olmak üzere Bülent Kayabaş, Gamze Gözalan, ve diğer birçok başarılı oyuncu yer almaktadır.

Abuk Subuk Bir adlı bu film, Türk sinemasının komedi türündeki önemli yapımlarından biridir ve izleyicileri güldürmeyi hedefleyen bir yapısı bulunmaktadır.