Eğitime Bir Tuğla da Bizdenprojesi kapsamında ilçedeki Faik Erbağı İlkokuluna 310 adet laboratuvar ekipmanı teslim edildi. Programa Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da katılım sağladı.

Polatlı Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi başlıyor Polatlı Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi başlıyor

Keçiören’de -bir-ilkokula- daha-laboratuvar- sınıfı-açıldı (2)

Okullarımızı kütüphane, laboratuvar ve müzik sınıflarıyla donatıyoruz

Çocukları en iyi şekilde yetiştirmenin temel görevleri olduğunu söyleyen Altınok, “Okullarımıza kazandırdığımız laboratuvar ekipmanları inşallah geleceğin bilim insanlarını yetiştirmemize vesile olur. Bizler okullarımızı kütüphane, laboratuvar ve müzik sınıflarıyla donatıyoruz. Devletimizin ve milletimizin geleceği olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek temel görevimizdir.” dedi.

Keçiören’de -bir-ilkokula- daha-laboratuvar- sınıfı-açıldı (4)

Sizler de bu laboratuvarlarda çalışacaksınız

Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyeler seviyesine öğrencilerle ulaşacağını dile getiren Altınok, “Bilim ve teknolojiyi yakından takip edeceksiniz. En güçlü şirketler bilişim, teknoloji ve yazılım şirketleri oldu. 30 yılda dünyanın dengesi değişti. Petrol, silah, ilaç sanayiinin yerini bilişim sektörleri aldı ve onları geçti. Sizler de bu laboratuvarlarda çalışacaksınız. Keçiören Belediyesi Teknoloji Merkezi (TEKNOMER) var. Orada da yazılım üreteceksiniz. ‘Araba üretemezsiniz’ dediler. TOGG’u ürettik. Füze, insansız savaş uçakları, denizaltı ve hangardan çıkardığımız Hürkuş’umuz var. Cumhurbaşkanımız diyor ki, ‘21. asır Türklerin asrı olacak.’ Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyeler seviyesine inşallah sizlerle ulaşacağız.”