Kapılarını 2022 yılında açan Keçiören'deki Lavanta ve Gül Bahçesi, ziyaretçilerini bu yıl da doğanın renkleriyle buluşturuyor. Lavanta mevsiminin başlamasıyla birlikte açılan bahçe, 20 dönümlük arazide kurulmuş olup, içerisinde lavanta, gül ve kekik gibi çeşitli bitkileri barındırıyor.

Ankara'da sahte belgelerle araç tescil işlemi yapan suç örgütü çökertildi Ankara'da sahte belgelerle araç tescil işlemi yapan suç örgütü çökertildi

Keçiören Lavanta ve Gül Bahçesi, sadece doğal güzellikleri keşfetmek isteyenler için değil, aynı zamanda fotoğrafçılık tutkunları için de ideal bir ortam sağlıyor. Bahçede, fotoğrafçısını yanında getiren ya da cep telefonuyla çekim yapmak isteyen ziyaretçiler için 9 farklı çekim platosu bulunuyor.

BAŞKAN ÖZARSLAN'DAN DAVET

Keçiören Belediyesi, ziyaretçilere ücretsiz çekim imkanı sunarken, mevsim boyunca düzenlenecek etkinliklerle de doğa tutkunlarını ağırlayacaklarını belirtiyor.

Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, tüm Ankaralı vatandaşları bahçeye davet etti ve “Lavantanın tam mevsimi. Keçiören Lavanta ve Gül Bahçesi misafirlerini bekliyor. Ayrıca bahçemizi fotoğraf platosu olarak da kullanabilirsiniz. Bu yaz en güzel pozlar Keçiörenlilerin olacak” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ