Keçiören Belediyesi, yaz aylarının başlamasıyla birlikte sinek ve haşere oluşumuna karşı geniş çaplı bir ilaçlama seferberliği başlattı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmada, 51 mahalle eş zamanlı olarak ilaçlandı. 

Keçiören Belediyesi'nden Sinek Ve Haşere Ilaçlama Seferberliği  (3)

Altındağ’ın satranç şampiyonları ödüllerini aldı Altındağ’ın satranç şampiyonları ödüllerini aldı

Keçiören Belediyesi, 11 araçtan oluşan ilaçlama filosuyla ilçe genelinde kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar süren ilaçlama çalışmaları, 17 kurban kesim merkezi başta olmak üzere tüm cadde, sokak ve parklarda gerçekleştiriliyor. Belediye Başkanı Mesut Özarslan, "Vatandaşımızın sineksiz bir yaz geçirmesi için topyekün bir çalışma başlattık. İlçemizin tüm noktalarında ilaçlama çalışmalarımız gece gündüz devam edecek" dedi. 

Keçiören Belediyesi'nden Sinek Ve Haşere Ilaçlama Seferberliği  (1)

Ekipler, ilçenin farklı noktalarına dağılarak eş zamanlı olarak ilaçlama yapıyor. Yoğun çalışmalar sayesinde sinek ve haşere oluşumunun önüne geçiliyor. Keçiören Belediyesi, koordinasyon merkezinden ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ilaçlama çalışmalarını yaz boyunca aralıksız sürdürecek. Keçiören Belediyesi, ilaçlama çalışmaları için vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirerek, ihtiyaç duyulan bölgelere hızlıca müdahale ediyor. Böylece ilçede sinek ve haşere sorununa etkin bir çözüm sağlanması hedefleniyor. 

Kaynak: İHA