Kalecik meşhur ürünlerini tanıttı Kalecik meşhur ürünlerini tanıttı

6 Şubat 2023 tarihinde 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremler tüm ülkede derin yaralar açtı. Resmi rakamlara göre 50 bini aşkın vatandaşın hayatını kaybettiği büyük depremlerin yaralarını sarma çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Kalecik Mehmet Doğan Fen Lisesi, Hatay’da bulunan kardeş okulu için bir kermes düzenledi.

kalecikli-ogrenciler-hatay-icin-kermes-duzenledi (2)

Düzenlenen anlamlı kermese, Kalecikli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kermese Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Osman Sezgin ve Kalecik Belediye Başkanı Av. Dr. Duhan Kalkan da katıldı. Kermesi düzenleyen öğrencilerle sohbet eden ikili, gençlere bu anlamlı etkinlik için teşekkür etti.

kalecikli-ogrenciler-hatay-icin-kermes-duzenledi (3)

Kalecik Belediyesi, resmi sosyal medya hesabından konu kapsamında paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda, “Belediye Başkanımız Av. Dr. Duhan Kalkan, Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Osman Sezgin ile birlikte Mehmet Doğan Fen Lisesi’nin Hatay’da bulunan kardeş okulu için düzenlediği kermese katılım sağladı. Öğrencilerimizle, okullarımızla ve hep birlikte el ele depremin yaralarını sarmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

HABER: KADİR BUĞRA TOPKAYA