Kahramankazan Belediyesi ilçedeki çiftçi ve üreticilere destek olmak amacıyla yüzde 50 hibe destekli fide dağıtımını gerçekleştirdi. Kahramankazan Belediyesi tarafından 27 Mayıs 2024 (bugün) tarihinde düzenlenen fide dağıtımı 28 Mayıs’a kadar devam edecek.  

Kahramankazanlı Çiftçilere Hibe Destekli 1 Milyon 300 Bin Fide Dağıtıldı  (4)

Belediye tarafından düzenlenen fide dağıtım programında toplamda 600 çiftçiye 1 milyon 300 bin fide dağıtıldı. Dağıtılan fideler arasında domates, biber ve salatalık fideleri bulunuyor. Dağıtımlar, ilçedeki Salı Pazarı ve Kumpınar Kültür Merkezi olmak üzere iki ayrı noktada gerçekleştirildi. 

Kahramankazanlı Çiftçilere Hibe Destekli 1 Milyon 300 Bin Fide Dağıtıldı  (1)

Vatandaşlar, bu fide dağıtım etkinliğine büyük ilgi göstererek fidelerini almak için sıraya girdi. Belediye tarafından hibe destekli fidelerini alan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek Kahramankazan Belediye Başkanı Selim Çırpanoğlu’a teşekkür etti. 

Kahramankazanlı Çiftçilere Hibe Destekli 1 Milyon 300 Bin Fide Dağıtıldı  (3)

Ankara'da feci kaza! Otomobil takla attı, sürücü hayatını kaybetti Ankara'da feci kaza! Otomobil takla attı, sürücü hayatını kaybetti

Kahramankazan Belediye Başkanı Selim Çırpanoğlu, bu projle beraber ilçedeki tarımsal üretimi her zaman destekleyeceklerini vurguladı. Başkan Çırpanoğlu, Çiftçilere sağlanan bu desteklerin tarım sektörünün kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını ifade etti.  

HABER: SEMA TÜRKEL

Editör: Sema Türkel