Çankayalı CHP’lilerden ‘anayasa açıklaması’: Can Atalay da Anayasa Mahkemesi de bizimdir! Çankayalı CHP’lilerden ‘anayasa açıklaması’: Can Atalay da Anayasa Mahkemesi de bizimdir!

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, 2024 yılı Bütçe komisyonunda konuşmasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yüklendi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un konuşmasının satır başları ise şöyle:

Mansur Yavaş’ın karşısına çıkaracak aday bulamıyormuş Cumhur ittifakı, Yaşar Bey’in sözü bu benim değil. İttifakımızın liderleri bir işaret versin, kaç tane babayiğit çıkacak. El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu gülle sanırmış. O zaman göreceksiniz, o zaman.

Mansur Yavaş 2 yıldır yapacağım dediği kreşi yapamıyorsa versin biz yapalım

Ankara Büyükşehir Belediyesi aile yaşam merkezinin içinde bir kreş açmaya karar verdi. Mansur Yavaş oraya kreş açalım dedi. 2 yıl önce. Ben burdan bütün samimiyetimle sayın Mansur Yavaş, ben ilçemde 2 tane kreş açtım, o kreş yine sürünceme de kalacaksa verin bana o kreşi aralık ayının sonuna kadar ben yapayım.

Kendi bütçesi görüşülürken Mansur Yavaş yok

Burada görüştüğümüz bütçe, Mansur Bey’in riyasetinde yürürlüğe girecek. Yani harcama yetkilisi sayın Yavaş, onun yöneteceği bu paranın konuşulduğu bu mecliste bu yıl da Mansur Bey mecliste yok. Ankara’nın yerel yönetimler tarihinde kendi bütçesi görüşülürken mecliste bulunmayan kaç tane Belediye Başkanı vardır, bu etik değildir.