İsrail ordusu, birkaç gündür kuşatma altında olan Gazze'deki Şifa hastanesine operasyon düzenledi. Askerler, hastanede olduklarını ifade ettikleri Hamas üyelerine "teslim olun" çağrısında bulunurken, Hamas gece baskınından ABD Başkanı Joe Biden'ı sorumlu buldu. Binlerce Filistinliyi katleden İsrail, bu kez Gazze'nin en büyük hastanesi Şifa'ya operasyon düzenledi. Birkaç gündür kuşatma altında tuttukları Şifa hastanesine giren askerler, içeride olduğunu söyledikleri Hamas üyelerine "teslim olun" çağrısı yaptı. Hamas, operasyondan ABD Başkanı Biden'ı sorumlu tuttuğunu ilan etti. İsrail ordusu, Hamas üyelerinin saklandığı gerekçesiyle Gazze'nin en büyük hastanesi olan Şifa Hastanesi'ne operasyon başlattı. Operasyon, ABD istihbaratının Hamas'ın Gazze'deki bazı hastaneleri gizlemek için kullandığı bilgisini paylaşması üzerine gerçekleştirildi. Arapça tercümanlar ve sağlık ekipleri de destek verdi. İngiliz haber ajansı Reuters, İsrail güçlerinin hastanenin belirli bir bölgesine operasyon düzenlediğini ve operasyona başlamadan önce orada bulunan tüm Hamas üyelerini aradığını bildirdi. Sivillerle iletişim kurma operasyonuna Arapça tercümanlar ve sağlık ekiplerinin de destek verdiği açıklandı.
 

gazze şifa

HAMAS: Baskının sorumlusu ABD BAŞKANI BİDEN'dir

İsrail ordusu, operasyonun istihbarat bilgilerine dayanarak gerçekleştirildiğini duyurdu. Hastaneye giren İsrail kuvvetlerinin bu operasyon için özel eğitim aldığı bildirildi. Hamas, Şifa hastanesi baskınından ABD Başkanı Joe Biden'ı sorumlu tuttu.
İsrail ordusu Gazze'deki Şifa hastanesine operasyon başlattı

İsrail, Gazze Adalet binasını patlayıcılarla yerle bir etti! İsrail, Gazze Adalet binasını patlayıcılarla yerle bir etti!

ABD: HAMAS GAZZE HASTANELERİNİ GİZLENMEK İÇİN KULLANIYOR

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi stratejik iletişim koordinatörü John Kirby, Hamas'ın Gazze'deki bazı hastanelerin "altındaki tünelleri" "saklanmak, askeri operasyonlar düzenlemek ve rehin tutmak" için kullandığına dair istihbarat aldığını söyledi. Kirby, söz konusu istihbarata göre Şifa Hastanesi de dahil olmak üzere Gazze'deki bazı hastanelerin Hamas tarafından "saklanma, askeri operasyonlar yürütme ve rehin tutma" amacıyla kullanıldığını savundu.
İsrail ordusu Gazze'deki Şifa hastanesine operasyon başlattı

gazze şifa

“HASTANELER VE HASTALAR KORUNMALI”

Hastanelere yönelik hava saldırılarına destek vermediğini belirten Kirby, şunları söyledi: “Hastaneler ve hastalar korunmalı. Masum ve çaresiz hastaların yattığı hastanede çatışma görmek istemiyoruz. Sadece hak ettikleri muameleyi görmeye çalışıyorum." Şu ifadeleri kullandı:
İsrail ordusu Gazze'deki Şifa hastanesine operasyon başlattı

İSRAİL ŞİFA HASTANESİ YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNİ VURDU

İsrail ordusu dün akşam Şifa Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesini hedef aldı. Gazze Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı görüntülere göre, İsrail ordusu tarafından kapatılan ve yakıt yetersizliği nedeniyle alarma geçirilen Şifa Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesi vuruldu. Görüntülerde, bölgede meydana gelen patlamanın neden olduğu toz nedeniyle doktorların nefes almakta zorlandığı görüldü. Doktorlar, saldırılar ve yakıt yetersizliği nedeniyle hastaneye nakledilen yoğun bakım hastalarının başka bir bölgeye tahliye edildiğini bildirdi.

şifa hastanesi

KUVEZDEN ÇIKARILDILALAR!

Görüntülere göre 30'dan fazla bebek Şifa Hastanesi'nin yenidoğan bölümündeki kuvözlerinden çıkarılarak hastane personeli ve sivil gönüllülerin kollarında daha güvenli ve uygun bir yere nakledildi. Doktorların bebekleri taşıdığı hastane koridorlarının yaralı yataklarla dolu olduğu, evleri bombalandığı için yerinden edilen ve hastaneye sığınan sivillerin de aynı koridorlarda yaşadığı belirlendi. Filistinli doktor, bebeklerin nakledildiği bölgenin prematüre bebekler için pek uygun olmadığına dikkat çekti.