Geçtiğimiz seçimlerde TİP’ten İzmir milletvekili adayı olan gazeteci İrfan Değirmenci, Halk TV’den ayrıldığını duyurması sonrasında, İzmir’den belediye başkan adayı gösterileceği iddialarına yönelik açıklama yaptı.

Resmi Gazete'de yayımlandı: 4 ilin emniyet müdürü değişti! Resmi Gazete'de yayımlandı: 4 ilin emniyet müdürü değişti!

Değirmenci, “Koltuğa alışmak çok fena bir şey. Her zaman yeni yollar bulmak mümkün. O yollardan biri televizyon ama tek yol değil. Yoldaşlık yapacağımız yeni yollar mutlaka bulunur. En kısa sürede yeniden buluşmak, yeni yolları birlikte yürümek ümidiyle" diyerek Halk TV’den ayrıldığını açıklamıştı.

"İÇİNDEKİ POLİTİKA TUTKUSU AĞIR BASTI"

Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu da konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Sevgili yol arkadaşımız İrfan Değirmenci Halk TV ana haber sunuculuğundan kendi isteğiyle ayrılmıştır. Daha uzun yıllar beraber yol yürümek isterdim. Ancak içindeki politika tutkusu ağır bastı. Siyasi hayatında başarılar diliyorum.”

Değirmenci'nin yerel seçimlerde adaylık konusunda kesin bir adım atmış olduğuna dair güçlü işaretler varken, genel seçimlerde milletvekili adayı olacağı İzmir veya Ankara'nın Çankaya ilçesinden belediye başkanlığı için düşünülebileceği iddiaları ortaya çıktı.

"BANA UYGUN GÖRÜLECEK HER POZİSYONA ADAYIM"

Gerçekizmir’e açıklama yapan Değirmenci adaylık iddialarını reddetmedi ve konuya ilişkin şunları kaydetti:

“Bunun İzmir’de konuşuluyor olması beni çok mutlu ediyor. Başka şehirlerde de konuşuluyor olması mutlu ediyor. Ben halkımızın mücadelesini büyüteceğim her yerde bana uygun görülecek her pozisyona adayım. Parti Meclisi’miz var, her partide olduğu gibi. Tartışacağız, konuşacağız. Süreç belli en geç 20 Şubat’ta Yüksek Seçim Kurula’na(YSK) listeler teslim edilmiş olacak. Genel seçimlerde milletvekili seçildik aslında itirazlarımı kabul etmiş olsalardı elimizde belgeler vardı ama mücadele devam ediyor. Bir kez kaybettiysen bir daha dene ama bir daha yenil ama daha güzel yenil.”