Ankara'da 'Çocuklarımızın sessiz çığlığına ses olalım' etkinliği gerçekleştirildi Ankara'da 'Çocuklarımızın sessiz çığlığına ses olalım' etkinliği gerçekleştirildi

İç Anadolu'nun gözde canlı hayvan pazarı ve modern kurban kesim noktalarıyla bilinen Çubuk, kurbanlık arayışında olan vatandaşların ilk tercihi haline geldi. Her yıl yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Çubuk'taki modern çiftliklerde yetiştirilen sağlıklı ve kaliteli kurbanlıklar, bölgenin en büyük canlı hayvan pazarında buluşuyor.

Çubuk'ta bulunan modern kurban kesim noktaları, sıkı denetim altında hizmet veriyor. Veteriner kontrolünden geçirilen kurbanlık hayvanlar, hijyenik koşullarda kesim işlemlerine tabi tutuluyor. Bu sayede, hem kurbanını alacak olan vatandaşlar hem de kesim işlemini gerçekleştirecek olan kasaplar için güvenli bir ortam sağlanmış oluyor.

Ekran Görüntüsü 2024 05 14 110220

Kurban Bayramı öncesinde, bölgeye gelen alıcılar Çubuk'un canlı hayvan pazarında bol seçeneklerle karşılaşıyor. İsteklerine ve bütçelerine uygun kurbanlıkları seçen vatandaşlar, gönül rahatlığıyla kurban ibadetlerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

ÇAĞRI ARCAKLIOĞLU