Hindistan’ın Uttarakhand eyaletinde karayolu tünelinin inşaatı sırasında yaşanan çökme sebebiyle 40 işçi tünelde mahsur kaldı. Hindistan’ın Uttarakhand eyaletindeki Uttarkashi bölgesi ile kuzeyinde Yamunotri dağlık bölgesini birbirine bağlayan 4,5 kilometre uzunluğundaki karayolu tüneli bugün inşaat esnasında çöktü. Vardiya değişimi sırasında meydana gelen acı olayda, inşaatta çalışma yapan 40 işçi tünelde mahsur kaldı.

hindistan2

Apple’ın En Büyük Tedarikçisi, Hindistan’da Etkili Olan Yağışlar Sebebiyle İPhone Üretimini Durdurdu! Apple’ın En Büyük Tedarikçisi, Hindistan’da Etkili Olan Yağışlar Sebebiyle İPhone Üretimini Durdurdu!

"Tanrı’ya dua edin"

Eyalet Afet Müdahale Yetkilisi Durgesh Rathodi, “Tünelin yaklaşık 200 metrelik kısmı çöktü” dedi. 40 işçinin içeride mahsur kaldığını belirten Rathodi, “İçeride mahsur kalanlara şu anda oksijen veriliyor ama kurtarma ekipleri enkazı kaldırmaya çalışırken, daha fazla moloz aşağıya iniyor” diye konuştu.

Uttarakhand Eyaleti Başbakanı Pushkar Singh Dhami de, “Tünelde mahsur kalan işçilerin güvenli bir şekilde çıkarılması için Tanrı’ya dua edin” açıklamasında bulundu.