ABB ödüllü Valorant Turnuvasına ev sahipliği yapacak ABB ödüllü Valorant Turnuvasına ev sahipliği yapacak

6 Şubat depremlerinde en büyük yıkımı yaşayan Hatay'da, 400'e yakın kişinin hayatını kaybettiği Emlak Bank Konutları'nın firari müteahhidi olan Mehmet Özat, Ankara'da yakalandı. Depremde hayatını kaybeden sevdiklerinin yakını olan 2 kadın tarafından Ankara'da bir AVM'de kıskıvrak yakalanan Mehmet Özat, polislere teslim edildi. Özat'ın savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.

En büyük deprem felakatlerinden birisini yaşadığımız 6 Şubat depremlerinde Kahramanmaraş merkezli 2 ayrı deprem yaşanmıştı. En büyük yıkımlarından birisinin gerçekleştiği Hatay'da, Emlak Bank Konutları'nda yaşayan 400 kişi hayatını kaybetmişti. Firari müteahhit Mehmet Özat, Ankara'da bir AVM'de iki kayıp yakını kadın tarafından yakalandı. 

"Benim arandığımdan haberim yok"

Özat'ı AVM'de yakalayan kadınlardan biri şu açıklamalarda bulundu: "AVM'deyken kendisini gördüm. Önce 'ben o değilim' dedi. Bunun üzerine kimliğini göstermesini istediğimde titremeye başladı. 'Benim arandığımdan haberim yok' dedi, sonrasında kaçma girişimi olunca da kolundan tutarak engelledim. Ardından önce AVM güvenliği sonrasında da polisler geldi. Karakolun önünde bekliyoruz. Bu kişiden şikayetçi olan binlerce kayıp yakını var. Adaletin yerini bulmasını, yakınlarımızın da huzurlu uyumasını istiyoruz."

Ankara'da yakalanan Mehmet Özat, polis ekiplerine teslim edildi. Özat'ın kısa zaman içerisinde savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.