Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan "KOMPANİO BELLO" çetesinin lideri Dritan Rexhepi İstanbul'da yakalandı. Peki Dritan Rexhepi  kimdir? Dritan Rexhepi  kaç yaşında? Sorularının cevapları haberimizde...

Dritan Rexhepı kimdir?

Arnavutluk kökenli uyuşturucu kaçakçısı Dritan Rexhepi, İstanbul'da düzenlenen operasyonla yakalandı. Rexhepi, Arnavutluk'ta kiralık cinayet, kokain kaçakçılığı ve banka soygunu gibi suçlardan aranıyordu.

Rexhepi, 1970'lerde Arnavutluk'ta doğdu. Genç yaşta suça karışmaya başladı ve 1998 yılında iki suikastla ilişkilendirildi. Bu suçlardan 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı, ancak hapisten kaçmayı başardı.

Ardından Hollanda'da kokain kaçakçılığı yaparken yakalandı ve İtalya'ya iade edildi. Buradan da kaçmayı başardı, ancak kısa süre sonra İspanyol yetkililer tarafından yakalandı. Belçika'ya iade edilen Rexhepi, burada 13 yıl hapis yattı.

Milyarder Charlie Munger kimdir kaç yaşında öldü? Charlie Munger serveti ne kadar? Milyarder Charlie Munger kimdir kaç yaşında öldü? Charlie Munger serveti ne kadar?

2022 yılında hapisten çıktıktan sonra Rotterdam'da saklandığı ve buradan kokain kaçakçılığı yaptığı tahmin ediliyor. Bu dönemde Ekvador mafyasıyla da ilişki kurdu.

İtalya ve Arnavutluk makamları tarafından kırmızı bültenle aranan Rexhepi, İstanbul'da düzenlenen operasyonla yakalandı. Operasyonda Rexhepi'nin yanı sıra, ona yardım eden bir grup Arnavut uyuşturucu kaçakçısı da gözaltına alındı.

Rexhepi'nin yakalanması, uluslararası uyuşturucu kaçakçılığına karşı önemli bir başarı olarak değerlendiriliyor.

Ali Yerlikaya Dritan Rexhepi'nin yakalandığını duyurdu

İstanbul’da düzenlenen "KARTEL OPERASYONU" ile İtalya ve Arnavutluk makamlarınca;  Kırmızı Bülten’le aranan ve Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan "KOMPANİO BELLO" isimli uyuşturucu Kartelinin lideri Dritan REXHEPI yakalandı Aziz Milletimiz bilmesini isterim ki; Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan uluslararası Kompanio Bello isimli uyuşturucu karterinin lideri Dritan REXHEPI, İtalya ve Arnavutluk adli makamlarınca “Kasten Adam Öldürme, Uyuşturucu, Adam kaçırma/Hürriyetten yoksun bırakma, seyahat belgesinde sahtecilik, silah ve mühimmat” suçlarından KIRMIZI BÜLTEN ile iadesi amacıyla uluslararası seviyede aranıyordu. Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve İstihbarat Şube Müdürlüğümüz tarafından uluslararası takibe alınan Zehir Tacirinin İstanbul Havalimanından ülkemize Benjamin Omar PEREZ GARCIA ismine kayıtlı Kolombiya pasaportuyla giriş yaptığı tespit edildi. Dritan REXHEPI’ nin yakalanması için hemen Kartel operasyonu yapıldı. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimizce ortaklaşa yapılan çalışmalarla ve İtalyan Polisiyle yapılan istihbarat paylaşımları sonucu kartel liderinin yeri belirlendi. İstanbul Beylikdüzü’nde yapılan Kartel Operasyonuyla yakalandı Operasyonu düzenleyen kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Gözlerinden Öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin Uyuşturucu Tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla artarak devam edecek"