HAK-İŞ Konfederasyonu ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen ‘Gençlik Farkında Proje Fikri Yarışması’ ödülleri sahiplerini buldu. “Gençlik Bakış Açısıyla Türkiye Yüzyılında Emek ve Gelecek” sloganıyla yola çıkılan yarışmada ödül töreni HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Merkezi’nde yapıldı. 

Bayramın son günü Ankara'da sıkı denetim sürüyor! Bayramın son günü Ankara'da sıkı denetim sürüyor!

Hak İş Ve Asbü İş Birliğinde 7’Inci Gençlik Farkında Proje Fikri Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu  (1)

Törene, HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ve birçok davetli katıldı. 

"AKADEMİ İLE DAHA SIKI ÇALIŞMAK İSTİYORUZ" 

HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan, törende yaptığı konuşmada, projeyle gençlere alan açmaya çalıştıklarını ve akademi ile daha sıkı çalışmak istediklerini belirtti. Arslan, "Onuncusunda en azından bir uluslararası düşünceye geçebiliriz. Bu süreci ASBÜ ile beraber gerçekleştireceğiz. Daha önce farklı üniversitelerde de yaptık. Bu seneki katılımdan memnunuz, ancak daha fazlasını bekliyorduk. 26 üniversiteden lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin projeye katılımı bizi heyecanlandırıyor" ifadelerine yer verdi. 
 
Hak İş Ve Asbü İş Birliğinde 7’Inci Gençlik Farkında Proje Fikri Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu  (2)

“ÜNİVERSİTE-SENDİKA İLİŞKİSİ ÇOK KIYMETLİ” 

Arslan, üniversitelerle sendikaların daha yakın çalışması gerektiğine inandıklarını ifade ederek, "Burayı amfi olarak tahsis edebiliriz. Hocalarımız gelip burada derslerini anlatabilir. Çalışma hayatıyla ilgili, sendikal hayatla ilgili, endüstri ilişkiler sistemimizle ilgili öğrencilerimize bizim bakış açımızdan bilgi verebiliriz. Yani ilişkilerimiz sadece formel bir protokol değil, doğrudan öğrencilere ve sendika mensuplarına da taşıyabileceğimiz bir modele ihtiyacımız var. Üniversite-sendika ilişkisinin çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz" açıklamalarında bulundu. 

Hak İş Ve Asbü İş Birliğinde 7’Inci Gençlik Farkında Proje Fikri Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu  (3)

Protokol konuşmalarının ardından, projede dereceye giren öğrencilere ödülleri HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Arslan ve ASBÜ Rektörü Arıcan tarafından takdim edildi. 

İHA

Editör: Sema Türkel