Güdül’ün ilçe merkezinde bulunan Güdül Kent Müzesi, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Güdül’ün tarihi evlerinden birinde hizmet veren Güdül Kent Müzesi’de, ilçe geçmişine ait değerlerler, tarihi eserler sergilenmekte. Etnografya projesi olan müze, M.Ö. 3000 yılından itibaren bölgenin tarihi hakkında bilgi vermektedir. Müzeyi ziyarete gelen vatandaşlar, ilçenin tarihi, kültürel değerleri, Güdülün sosyal yaşamı hakkında bilgiler veren eserleri inceleme fırsatı buldu.  

Güdül Kent Müzesi'ne Ziyaretçi Akını  (1)

Yassıhöyük Köyü Muhtarı Recai Köseoğlu’ndan büyük çalışma Yassıhöyük Köyü Muhtarı Recai Köseoğlu’ndan büyük çalışma

Müzenin sergilediği eserler arasında, ilçenin sosyal yaşamına dair objeler, geleneksel kıyafetler, eski tarım aletleri ve daha birçok tarihi değer bulunuyor. Ziyaretçiler, Güdül'ün zengin geçmişi ve kültürel dokusu hakkında kapsamlı bilgiler edinebiliyor. 

Güdül Kent Müzesi'ne Ziyaretçi Akını  (2)

Müzeyi ziyaret eden vatandaşlar, aileleriyle birlikte Güdül'ün tarihini, kültürünü ve değerlerini yakından tanıma fırsatı buldu. Güdül Kent Müzesi'nin rahat ulaşılabilir bir konumda bulunması, ziyaretçi memnuniyetini artıran önemli faktörlerden biri. Müzeyi ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, salı günü hariç, haftanın 6 günü saat 08.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirler.  

HABER: SEMA TÜRKEL

Editör: Sema Türkel