2024 yılında, İngiliz bir start-up şirketi olan Invisibility Shield Co., yeni nesil görünmezlik kalkanlarını piyasaya sürdü. Bu kalkanlar, optik hileler kullanarak görünmezlik izlenimi veriyor ve herhangi bir harici enerji kaynağı veya büyü gerektirmiyor. Şeffaf görünen paneller aslında arkasındakinin bulanık bir görüntüsünü gösteriyor ve arkasında duran nesneden yansıyan ışığı gözlemciden uzağa yönlendirmek için hassas bir şekilde tasarlanmış bir mercek dizisi kullanıyor.

Android'de Zil Sesleri Nasıl Özelleştirilir? Android'de Zil Sesleri Nasıl Özelleştirilir?

Invisibility Shield Co.'nun ikinci nesil kalkanları, Kickstarter üzerinden ön siparişe sunuldu ve daha fazla fon sağlanması hedefleniyor. Bu yeni nesil kalkanlar, bir önceki versiyona göre çözünürlüğü iyileştirmek için lenslerin şeklini ve yoğunluğunu değiştirdi. Ayrıca, kalkanların katmanlı bir yapıya sahip olması, daha net bir görünüm sağlıyor.

Üç farklı boyutta üretilen bu kalkanlar, Mini, Tam Boy ve Megashield olarak adlandırılıyor. Boyutlarına rağmen, kalkanlar monte edildikleri boyutun 1/30'u kadar küçültülebilecek şekilde tasarlanmıştır, böylece kullanıcılar her yere kolayca götürebilirler.

Erken rezervasyon fiyatları, boyutlarına göre 54 £ (yaklaşık 68 $), 299 £ (377 $) ve 699 £ (883 $) olarak belirlendi ve ürünlerin 2024 yılı sonuna kadar teslim edileceği belirtiliyor.

Invisibility Shield Co. tasarımcısı Tristan Thompson, bu teknolojinin getirdiği olanakları vurgulayarak, "Rulo haline getirip omzunuza asabileceğiniz gerçek bir görünmezlik kalkanı mı? İki yıl önce kimse bunu yapabileceğini düşünmüyordu," diyor.