Android alanı, Google'ın Pixel Watch gibi birçok harika akıllı saatle doludur. Geçen yıl Google'ın ilk akıllı saati olan Pixel Watch'ı oluşturma girişimiydi ve şirket ilk denemesinde parkı dışına atamadı, ancak şirket Android tarafındaki en iyi akıllı saatlerden birini oluşturmayı başardı. Pixel Watch'ın ikinci sürümünde, şirketin ilk denemesinin en iyi yanlarını korumayı ve eksikliklerini gidermeyi amaçladı. Henüz erken olsa da, Pixel Watch 2, şirket için başka bir hit gibi görünüyor.

Öte yandan, WearOS çalıştırmayan birçok ciddi rakip bulunmaktadır. En büyük ve muhtemelen en iyisi Apple'ın Watch serisidir. İtiraf etmek istemesek de, yakın zamanda piyasaya sürülen Apple Watch 9, kendi başına harika bir cihazdır ve en iyi Android rakipleriyle başa çıkmak için oldukça yeteneklidir. Bugün, hangi tarafın daha iyi yaptığını ve hangi tarafın sizi hak ettiği paranın karşılığını aldığını görmek için meydan okuyoruz.

Fiyat, kullanılabilirlik ve özellikler Pixel Watch 2, 12 Ekim 2023'te satışa sunuldu. Yalnızca iki yapılandırmada gelir: 349 dolar perakende satış fiyatına sahip sadece Wi-Fi versiyonu ve 399 dolara mal olan LTE versiyonu. Pixel Watch 2'yi Verizon ve T-Mobile gibi büyük taşıyıcılarda veya Amazon ve Best Buy gibi çeşitli perakendecilerden bulabilirsiniz.

Apple, aynı yılın 22 Eylül'ünde farklı yapılandırmalarda geniş bir yelpazede Watch 9'u piyasaya sürdü. Apple Watch 9, 41 mm veya 45 mm boyutlarında iki farklı boyutta mevcuttur ve hem Wi-Fi hem de LTE versiyonlarında satın alınabilir. Ayrıca iki farklı yapı malzemesi seçeneğiniz vardır: alüminyum ve paslanmaz çelik. Alüminyum 41mm Wi-Fi versiyonu 399 dolardan başlar ve 45mm versiyonu için 429 dolara çıkar. LTE isterseniz, maliyete 100 dolar ekleyebilirsiniz. Premium paslanmaz çelik versiyonu ise 41mm için 699 dolar ve 45mm için 749 dolar.

Google Pixel Watch 2 Apple Watch Serisi 9 karşılaştırma

Kasa Malzemesi Alüminyum Cam ön, seramik/safir kristal arka, alüminyum veya paslanmaz çelik çerçeve Ekran 1.2 inç 450 x 450 AMOLED 430x352 (41mm), 484x396 (45mm) Sürekli Açık Retina OLED ekran CPU Qualcomm Snapdragon W5 ile Cortex M33 işlemci S9 SiP Depolama 32GB 64GB Yazılım Wear OS 4 watchOS 10 Sağlık sensörleri Optik kalp hızı, SpO2, EKG, sürekli EDA, cilt sıcaklığı İvmeölçer, jiroskop, kalp hızı, barometre, sürekli olarak yükseklik ölçer, pusula, SpO2, VO2max, sıcaklık (vücut) Ağırlık 31g (kayışsız) 42.3g (41mm), 51.5g (45mm) Tasarım ve ekran Google Pixel Watch, kahverengi dokulu bir yüzeyin üstünde duruyor. Google Pixel Watch 2, %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmış olup, Fluoroelastomer aktif bir bantla birlikte gelir. Geleneksel bir yuvarlak ekran, haptik bir taç ve ek bir yan düğme özelliklerine sahiptir. Yalnızca 41 mm boyutunda mevcuttur ve kayış olmadan 31g ağırlığındadır. Ayrıca Mat Siyah, Parlak Gümüş ve Şampanya Altın olmak üzere üç farklı renkte sunulur.

Pixel Watch 2'deki 1.2 inç yuvarlak AMOLED ekran, 450 x 450 çözünürlüğe sahiptir ve 1.000 nit parlaklığa kadar ulaşabilir. Ekran koruması, gece yarısı doğrudan vuruşlardan yeterli koruma sağlaması gereken Corning Gorilla Glass 5 ile gelir.

Apple, farklı bir şekilde hareket eder, dikdörtgen bir ekranla başlar. Retina LTPO OLED ekran, göz yanması yapabilen 2.000 nit parlaklığa ulaşabilir ve 1 nit kadar düşük olabilir. 41mm saatin çözünürlüğü 352 x 430, 45mm boyutunun çözünürlüğü ise 396 x 484'tür. Alüminyum versiyonunda Ion-X ön cam ile korunurken paslanmaz çelik versiyonunda safir kristal kullanılır.

Watch 9, sağ tarafta bir dijital taç ve kolay gezinme için bir yan düğme de dahil olmak üzere işleri farklı yapar. Alüminyum Wi-Fi sadece versiyonu 31.9g (41mm) ve 38.7g (45mm) ağırlığındadır. LTE versiyonu her boyutta 0.03g ekler. Paslanmaz çelik versiyonu ise 42.3g (41mm) veya 51.5g (45mm) ağırlığındadır. Alüminyum versiyonu Pembe, Gece, Starlight, Gümüş ve Kırmızı olmak üzere beş farklı renkte sunulur. Paslanmaz çelik versiyonu Altın, Gümüş ve Grafik renklerde sunulur.

Her iki saat de bileğinizde harika bir his ve görünüm sunan mükemmel kaliteye sahiptir. Yuvarlak ekranlara bayılıyorum, ancak Pixel Watch 2'nin 41 mm boyutu herkes için uygun değil. Büyük bileklere sahip kişilerde minik görünecek ve küçük boyut ekran üzerinde gösterilebilecek içerik miktarını sınırlar. Apple Watch 9, küçük boyutu tercih edenler için aynı 41mm boyutunu sunar, ancak Apple, okunabilirlik ve pil ömrü gibi avantajları isteyenler için daha büyük bir saat sunar.

Facebook E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir? Facebook E-Posta Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır? Facebook E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir? Facebook E-Posta Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bu cihazlardaki ekranlar her ikisi de harikadır. Her iki cihazda da dış mekanda görünürlük harikadır, ancak Apple Watch 9'un 1 nit'e kadar düşebilme yeteneği etkileyicidir.