Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, bilimin önemine vurgu yaparak, Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi'nde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları'nda öğrencilerle bir araya geldi. Odabaşı, gençlerin bilimle şekillenen gelecekteki rollerine vurgu yaparak, etkinlikte öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Öğrencilerin bilimsel meraklarını ve keşif ruhlarını destekleyen bu tür etkinliklerin, gençlerin bilime olan ilgisini artırmada kritik bir rol oynadığını belirten Başkan Odabaşı, bilimin gençlerin elinde yükseleceğine inandığını dile getirdi. Bu tür organizasyonların gençlerin bilimle olan etkileşimini artırarak, onları geleceğin bilim insanları ve liderleri olarak yetiştirmeye katkı sağladığını belirtti.

22. SERÇEV Çocuk ve Gençlik Şenliği coşkuyla kutlandı 22. SERÇEV Çocuk ve Gençlik Şenliği coşkuyla kutlandı

Ekran Görüntüsü 2024 05 07 103510

Başkan Odabaşı, etkinlikte emeği geçen tüm öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek, bilimin aydınlık bir geleceğin anahtarı olduğunu vurguladı. Geleceğin inşasında gençlerin bilime olan ilgisinin ve katkısının önemine değinerek, bu tür etkinliklerin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

ÇAĞRI ARCAKLIOĞLU