Ankara'nın önde gelen eğitim kurumlarından Gazi Üniversitesi'nden gelen akademisyenler, SCADA teknolojisi ve su yönetimi konularında deneyimlerini paylaşmak üzere ASKİ Genel Müdürü Memduh Aslan Akçay ile bir araya geldi.

Prof. Dr. Osman Nuri Özdemir başkanlığındaki Gazi Üniversitesi heyeti, ASKİ'nin uzman kadrosuyla su yönetimi ve altyapı hizmetlerinde yenilikçi çözümler ve yapılabilecek işbirliklerini ele aldı.

Aski Muhendis

Mamak’ta şarkılar SMA’lı Aren Bebek için söylendi Mamak’ta şarkılar SMA’lı Aren Bebek için söylendi

SCADA MERKEZİNİ ZİYARET

Toplantının ardından, genç mühendis adayları, ASKİ'nin güncel projelerini incelemek ve SCADA Merkezi'nde uygulamalı olarak gözlemlemek üzere ziyarette bulundu. SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition - Gözetim Kontrol ve Veri Toplama) teknolojisinin su yönetimi süreçlerindeki rolü üzerine detaylı bir sunum yapıldı ve katılımcılar, bu merkezin işleyişi hakkında bilgi edindi.

ASKİ Genel Müdürü Memduh Aslan Akçay, Gazi Üniversitesi akademisyenlerine ve genç mühendis adaylarına nazik ziyaretleri için teşekkürlerini iletti ve gelecekteki işbirliklerinin kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti.

Aski Muhendis 1

HABER: ÖYKÜ KARABACAK