Türk Mutfağı Haftası’ kapsamında yurt içi ve yurt dışında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın koordinasyonunda çeşitli etkinlikler düzenlenmeye başladı. Bu etkinliklerin önemli bir ayağı da Ankara’da gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda Ankara’da düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinliklerine Başkent Millet Bahçesi ev sahipliği yaptı. 

Gastro Sincan ‘Türk Mutfağı Haftası’nda Yerini Aldı (3)

Başkent Millet Bahçesi'nde düzenlenen bu etkinliklerde Sincan Belediyesi de ‘Gastro Sincan’ adıyla bir stant açtı. Bu stantta Sincan’ın yöresel yemekleri ve tatları ziyaretçilerle buluşturuldu. Sincan Belediyesi, asırlık lezzetlerinden olan ‘kıkırdaklı tarhana çorbası ve kimanlı tirid’ ile Ankara Yöresel Yemek Tarifleri Yarışması’na katıldı. 

Gastro Sincan ‘Türk Mutfağı Haftası’nda Yerini Aldı (2)

Etkinliklerde, Ankara’ya özgü coğrafi işaret almış yöresel yemekler ve ürünler tanıtıldı. Bir karnaval havasında geçen programda, Ankara’ya özgü yemekler ve yöresel tatlar ziyaretçilere sunuldu. Ankara kurusu, domates kurusu ve erişte gibi yerel ürünler de satışa çıkarıldı. 

Gastro Sincan ‘Türk Mutfağı Haftası’nda Yerini Aldı (1)

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı vatandaşlarla bayramlaştı Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı vatandaşlarla bayramlaştı

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Türk Mutfağı Haftası’nda Gastro Sincan olarak asırlık lezzetler ve ikramların olduğu bir stant açtıklarını belirterek, tüm Sincanlıları ve vatandaşları bu anlamlı etkinliğe davet etti. 

Başkent Millet Bahçesinde düzenlenen ve 21 Mayıs’ta başlayan etkinlikler, 27 Mayıs Pazartesi gününe kadar devam edecek.  

HABER: ÖYKÜ KARABACAK

Editör: Sema Türkel