Mahsun Kırmızıgül kimdir kaç yaşında? Mahsun Kırmızıgül mal varlığı ne kadar? Mahsun Kırmızıgül aslen nereli? Mahsun Kırmızıgül kimdir kaç yaşında? Mahsun Kırmızıgül mal varlığı ne kadar? Mahsun Kırmızıgül aslen nereli?

İlçeye ilk olarak gelen AK Parti Ankara Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay, AK Parti Polatlı İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. AK Parti Polatlı İlçe Başkanlığı'nda İlçe Başkanı Aysel Demir, belediye meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Oktay, partililerle samimi bir sohbet gerçekleştirdi.

Fuat Oktay ve Vali Şahin Polatlı'daydı (4)

Polatlı Ticaret Borsası ziyaret edildi 

Oktay, AK Parti Polatlı İlçe Başkanlığı ziyaretinin ardından Polatlı Ticaret Borsası'na geçti. Bu önemli buluşmaya Ankara Valisi Vasip Şahin'de katıldı. Borsa ziyaretinde her iki önemli isme de Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu tarafından Polatlı Ticaret Borsası tanıtıldı. Oktay, Polatlı Ticaret Borsası'nın çalışmalarına ve önemine vurgu yaparak, Polatlı'nın ekonomik potansiyelini daha iyi değerlendirmesi gerektiğini dile getirdi.

Fuat Oktay ve Vali Şahin Polatlı'daydı (2)

Oktay: "Polatlı'nın tarım alanında Türkiye ekonomisine katkısı gözardı edilemez"

Milletvekili Oktay, Polatlı Ticaret Borsası'nda yaptığı açıklamasında,"Polatlı'nın tarım alanında Türkiye ekonomisine katkısı gözardı edilemez. Ticaret borsamızda gördüğüm kadarıyla her şey sistemli ve düzenli bir şekilde ilerliyor. Bizlerde hem Polatlı'nın tarım alanında daha ileri seviyelere gelmesi için hem de ülkemize olan katkısını daha yukarıya çekebilmek amacıyla elimizden geleni yapacağız." İfadelerini kullandı.

Fuat Oktay ve Vali Şahin Polatlı'daydı

Gordion Antik Kenti ziyaret edildi

Milletvekili Oktay ile Vali Şahin daha sonra Ankara Ticaret Odası'nın Gordion Antik Kenti’nde düzenlediği programa gitmek Polatlı Ticaret Borsası'ndan ayrıldı. Programda Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Milletvekili Fuat Oktay, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Birol İnceciköz, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Müdürü Kadim Koç ve diğer önemli konuklar yer aldı.

Ankara Ticaret Odası'nın Gordion Antik Kenti’nde düzenlediği programa katılan Milletvekili Oktay, Vali Şahin ve katılımcılar UNESCO Dünya Mirası adaylık listesine giren Gordion Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu.

Fuat Oktay ve Vali Şahin Polatlı'daydı-1

Oktay: "Polatlı stratejik konum itibariyle de son derece önemli bir yer"

Burada Gordion Antik Kenti'nin önemine değinen Oktay, "Bugünkü Gordion Antik Kenti programı Polatlı ve Ankara için son derece önemli. UNESCO'nun daimi listesine giriyor olması turizm anlamında gerçekten son derece kritik. Turizmde biz 46 milyar doları aştık ve artık 60 milyar dolara ulaşmak istiyoruz. 51 milyon turisti 2022 itibarıyla aşmış durumdayız. Buradan Ankara'nın aldığı pay çok ciddi bir pay değil. Yani yabancı turist aldığımız pek yok. 700 bin civarında. Onun da gene yarısı sağlık turizmiyle alakalı. Yani Gordion Antik Kenti'yle ilgili buradan ciddi bir gelir de elde edilmesi, Polatlı esnafı için, sizler için bunun bir karşılığı olacağını ümit ediyoruz, düşünüyoruz, inanıyoruz. Bunun için de bunu sonuna kadar takip edelim. Zaten Polatlı küçük bir yerimiz değil. Polatlı stratejik konum itibariyle de son derece önemli bir yer. Yani Cumhuriyet kuruluşu aşamasındaki mücadele boyutunda da son derece stratejik bir öneme sahip, binlerce yıllık da bir tarihi medeniyete ev sahipliği yapmışlığı var. Polatlı'nın daha ileriye götürülmesiyle alakalı gene hep birlikte çalışacağız.” Dedi.

Milletvekili Oktay ve Vali Şahin, UNESCO Dünya Mirası adayı olan Gordion Antik Kenti ziyaretleri sonrası bölgeden ayrıldı.

HABER:ARDA ÖZDEN