Formula 1 Las Vegas Grand Prix'sinin ilk pratik seansında ortaya çıkan bir rögar kapağı nedeniyle Ferrari sürücüsü Carlos Sainz'ın aracında ciddi bir zarar oluştu. Olayla ilgili olarak Ferrari takım yöneticisi Fredrik Vasseur, "Bu durumun Formula 1 kabul edilemez" olduğunu söyledi. Red Bull pilotu Max Verstappen'in şampiyonluğunu ilan ettiği 2023 Formula 1 sezonunun 22. yarışı, Las Vegas'ta düzenlenecek. Las Vegas Grand Prix'sinin ilk antrenman seansı tamamlanamadı ve Ferrari sürücüsü Carlos Sainz'ın aracında büyük bir hasar meydana geldi. Sainz, aracının alt tarafının bir rögar kapağına çarpması nedeniyle güç ünitesinin kapanmasına neden oldu. Sainz'ın karşılaştığı sorunun ardından pistte çalışmalar yapılırken, antrenmanın devam edemeyeceği açıklandı. İlk antrenman seansının ardından Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), ikinci antrenman seansının ertelendiğini açıkladı.

FORMULA

"Kabul Edilemez"

Ferrari takım yöneticisi Fredrik Vasseur, Carlos Sainz'ın aracındaki hasarın oldukça büyük olduğunu ve bu durumun için kabul edilemez olduğunu söyledi.

Beşiktaş 0-5 Club Brugge maç özeti Bjk CLU maç sonucu Beşiktaş 0-5 Club Brugge maç özeti Bjk CLU maç sonucu

FORMULA2

İkinci antrenman seansında yer almayacaklarını belirten Vasseur, "Motor ve güç ünitesi çok büyük bir hasar aldı. Bu durum kabul edilemez. Bizim için bir servete mal oldu. Carlos'un seansını berbat ettik. 2. antrenman seansında kesinlikle olmayacağız. Formula 1 için bu durum kabul edilemez" dedi.