Konya Büyükşehir Belediyesi Kudüs Çalışma Grubu, Filistinli karikatürist Naci El-Ali’nin sergisini Konyalılarla buluşturdu. Kudüs Çalışma Grubu, İsrail zulmüne dikkat çekmek ve Filistin’e destek olmak amacıyla Mayıs ayını Filistin’e ayırmasının ardından etkinliklerini sürdürüyor.

Bakanlıktan sinema sektörüne 44,9 milyon liralık destek Bakanlıktan sinema sektörüne 44,9 milyon liralık destek

Kudüs Çalışma Grubu, Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanat’ta Konyalıların beğenisine sunduğu Filistin’in dünyaca tanınan sanatçılarından karikatürist Naci El-Ali’nin “Hanzala” temalı sergisini düzenledi.

TÜRKİYE'DE İKİNCİ KEZ DÜZENLENİYOR

“Hanzala” temalı sergi, Naci El-Ali’nin oğlu Halid El-Ali’den temin edilen 50 orijinal eserden oluşuyor. Etkileyici serginin, Türkiye’de ikinci kez düzenlendiği öğrenildi. Naci El-Ali’nin çizdiği karikatürlerle Filistin direnişinin sembollerinden biri haline geldiğini hatırlatan Beyhan Osman, sergiyle direnişin sadece silahla değil aynı zamanda kalemle, çizimle olduğunu vurguladı.

Sanatseverler, sergiyi ziyaret ederek Naci El-Ali’nin hayatına ve Filistin davasına verdikleri destekle ilgili bilgi aldılar ve serginin çok etkileyici olduğunu dile getirdiler. Ayrıca, Naci El-Ali'nin oğlu Halid El-Ali, sergiyle ilgili duygularını paylaştığı bir video kaydıyla Konya’ya teşekkür etti ve Filistin davasına destek veren herkese teşekkürlerini iletti. Sergi, 16 Mayıs Perşembe gününe kadar Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanat’ta ziyaret edilebilir.

İHA