Beşiktaş Avrupa'ya veda etti! Club Brugge'dan gol yağmuru Beşiktaş Avrupa'ya veda etti! Club Brugge'dan gol yağmuru

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu'nda,  Galatasaray ile oynanacak Süper Kupa maçının Suudi Arabistan'da değil, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda veya Samsun 19 Mayıs Stadı'nda oynanması önerisi oy birliğiyle kabul edildi.

Önergede Süper Kupa'nın Suudi Arabistan'da değil, Atatürk Olimpiyat Stadyumu veya Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanması oylamaya sunulmuştu. Bu karar Fenerbahçe yönetimi tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda ya da Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanmasının kabulü

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu, 29 Aralık'ta Suudi Arabistan'da oynanacak olan Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki Süper Kupa finalinin Türkiye'de oynanmasını önerdi.
Kalamış'taki Fenerbahçe Faruk Ilgaz tesislerinde gerçekleştirilen divan kurulu sunulan önergede, "Cumhuriyet'in 100'üncü yılında münasebetiyle Süper Kupa finalinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu Fenerbahçe'nin tarihine, şan ve şerefine bağdaşmayacağından finalin Atatürk Olimpiyat Stadı'nda ya da Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanmasının kabulünün Yüksek Divan Kurulu'nun oylarına sunulmasını teklif ederiz." ifadeleri kullanıldı.

Süper Kupa maçı 29 Aralık'ta

Galatasaray cephesi de maçın Suudi Arabistan'da oynanmasını istemezken, TFF yaptığı açıklamada iki takımın Süper Kupa için 29 Aralık'ta Suudi Arabistan'da karşılaşacağını belirtmişti.