Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray'a gösterilen kartların azlığına ve Fenerbahçe'ye çok kart gösterilmesine yönelik isyanını dile getirdi.

Ali Koç, Galatasaray'ı hedef aldığı konuşmasında, "Toplam sarı kart-kırmızı kart ve bunları alırken kaç faul yapılmış onlara bakın. Olağanüstü bir tablo ortaya çıkıyor. Haftalardır sarı kart görmüyorlar." ifadelerini kullandı. Başkan, sarı-kırmızılı ekibe az, Fenerbahçe'ye ise çok kart çıktığını savundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Isyanının Nedeni Faul Ve Kart Istatistikleri (1)

Beşiktaş’ın eski çalıştırıcısı, Azerbaycan Milli Takımının başına geçti Beşiktaş’ın eski çalıştırıcısı, Azerbaycan Milli Takımının başına geçti

İSTATİSTİKLER NE DİYOR?

Fenerbahçe: 37 haftada 84 sarı ve dördü çift sarıdan olmak üzere beş kırmızı kart gördü. Bu süreçte Fenerbahçe, 504 faul yaptı. Fauller nedeniyle çıkan kartların sayısı ise 56 sarı ve dört kırmızı oldu.

Galatasaray: 510 faul için 38 kart verildi ve hiç kırmızı kart çıkmadı. Bu 510 faulün 151'i son 11 haftada gerçekleşti ve Galatasaray'a, üçü Fenerbahçe derbisinde olmak üzere sadece beş sarı kart gösterildi. Galatasaray'a tek kırmızı kart ise çift sarıdan ve itirazdan dolayı çıktı.

Başkan Ali Koç, bu istatistiklere dayanarak Fenerbahçe'nin haksız bir şekilde daha fazla kart gördüğünü ve bunun takımlar arasında adaletsizliğe yol açtığını belirtti.

Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki faul ve kart istatistiklerinin detayları, Türk futbolundaki rekabetin ve tartışmaların ne kadar yoğun olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Ali Koç'un açıklamaları, futbol kamuoyunda büyük yankı uyandırdı ve tartışmaları ateşledi.

Editör: Kardelen Çıkmaz