Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın talimatları üzerine ilçede her yıl geleneksel olarak düzenlenen hibeli fide dağıtımı bu yılda düzenlendi. Akyurt’ta üretimi artırmak ve üreticiyi maddi açıdan rahatlatmak adına Akyurt Belediyesi tarafından hibe destekli fide dağıtımı 22 Mayıs Çarşamba günü (bugün) başladı.  

Akyurt Belediyesi’nden Üreticiye Destek Geleneksel Fide Dağıtımı Başladı (1)

Fide dağıtımında çiftçilerin ve üretici vatandaşların zorluk ve karışıklık yaşamaması adına her mahalleye ayrı bir zaman dilimi verildi. Saati gelen mahalleli ilçede bulunan pazar yerine giderek fidelerini temin edebilecek.  

ÜRETİCİLERE 420 ADET DOMATES BİBER FİDESİ

Akyurt Belediyesi tarafından başlatılan fide dağıtım programında 16-26 Ocak 2024 tarihinde başvuru yapan vatandaşlar kendileri için belirlenen saatlerde dağıtım noktasına giderek 420 adet yüzde 50 hibe destekli domates ve biber fidesini teslim alacak. Bugün saat 08.00’da başlayan program, öğlen sonu saat 15.00’a kadar devam edecek.  

Farklı şehirlerdeki çocuklar, ‘Çocuk Kurultayı’na katılmak adına yola çıktı Farklı şehirlerdeki çocuklar, ‘Çocuk Kurultayı’na katılmak adına yola çıktı

Akyurt Belediyesi’nden Üreticiye Destek Geleneksel Fide Dağıtımı Başladı (4)

Fide dağıtım programına fidelerini teslim almak için gelen mahalleliler, memnuniyetlerini dile getirerek Akyurt belediye Başkanı Hilal Ayık’a teşekkürlerini iletti. 

Akyurt Belediyesi’nden Üreticiye Destek Geleneksel Fide Dağıtımı Başladı (3)

FİDE TESLİM SAATLERİ 

Programda; Karayatak Mahallesi, Çam Mahallesi, Ahmetadil Mahallesi, Kozayağı Mahallesi, Elecik Mahallesi, Haydar Mahallesi ve Karacakaya Mahallesi sakinleri saat 08.00-09.00 arası, 

Samut Mahallesi, Kızık Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Şeyhler Mahallesi, Çardakbağı Mahallesi, Teberik Mahallesi, Çınar Mahallesi ve Güzelhisar Mahallesi sakinleri saat 09.00-10.00 arası, 

Büğdüz Mahallesi, Balıkhisar Mahallesi ve Saracalar Mahallesi sakinleri saat 10.00-11.00 arası, 

Yeşiltepe Mahallesi, Kalaba Mahallesi, Cücük Mahallesi ve Uzunlar Mahallesi sakinleri saat 11.00-12.00 arası, 

Atatürk Mahallesi, Beyazıt Mahallesi ve Timurhan Mahallesi sakinleri saat 13.00-14.00 arası, Son olarak Yıldırım Mahallesi sakinleri saat 15.00’da fidelerini teslim alacak. 

Akyurt Belediyesi’nden Üreticiye Destek Geleneksel Fide Dağıtımı Başladı (2)

HABER: Tuğba Akkesen

Editör: Sema Türkel