HEDEP’in 81 ilde tek başına seçime girmesine ilişkin (CHP grup toplantısında cevap verecek) HEDEP’in 81 ilde tek başına seçime girmesine ilişkin (CHP grup toplantısında cevap verecek)

Eski İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu, basında gündeme gelen kendisine ilişkin yazılan haberlere dair tepkisini ortaya koydu. Soylu konuya ilişkin olarak, ''Görevden ayrılalı 5 buçuk ay oldu. Hırsları, kinleri, iftiraları, intikam duyguları bitmedi. Organize bir şekilde her gün yeni bir iftira, yeni bir yalan, yeni bir yakıştırma. Bana alışmışlar, gölgeme ateş edip görevlerini yapıyorlar'' diye konuştu.
İçişleri Bakanlığı'ndan ayrılalı kısa bir süre olan Süleyman Soylu, koltuğunu 5 buçuk ay önce Ali Yerlikaya'ya devretmişti. AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, bazı gazetecilerin kendisine yönelik haberlerine X platformu aracılığıyla gerçekleştirdiği paylaşımla tepkisini sert bir dille ortaya koydu. Gerçekleştirdiği paylaşımında konuya yönelik haberlere ait görsellere de yer vermeyi ihmal etmeyen Eski İçişleri Bakanı Soylu, "Görevden ayrılalı 5 buçuk ay oldu. Hırsları, kinleri, iftiraları, intikam duyguları bitmedi" ifadelerine yer verdi.

"Gölgeme ateş edip görevlerini yapıyorlar!"

Soylu sosyal medya hedabı üzerinden yaptığı paylaşımda sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Organize bir şekilde her gün yeni bir iftira, yeni bir yalan, yeni bir yakıştırma. Bana alışmışlar! Gölgeme ateş edip görevlerini yapıyorlar! Her günkü gibi bugünde taze 4 örnek."