Ülkemizde gittikçe artan enflasyon ile birlikte vatandaşlarımızın geçim sıkıntısı büyümeye devam ediyor. Türkiye’de yüzde 90 oranında engelli olan vatandaşlarımıza tanınan ÖTV’siz araç hakkı ise mağduriyet yaşatıyor. ÖTV’siz araç alan engelli vatandaşlarımızın son dönemlerde iyice artan araç fiyatları sebebi ile engelli maaşının kesildiği ortaya çıktı.

Kesilen engelli maaşlarına sebep olarak ise artan araç fiyatlarındaki kasko değerinin 240’ta  1’inin gelir olarak gösterilmesi oldu.

Etimesgut Belediyesi işçi alımı yapıyor! İşte başvuru şartları ve detayları Etimesgut Belediyesi işçi alımı yapıyor! İşte başvuru şartları ve detayları

Engelli bir vatandaşımız kesilen maaşı için yaptığı konuşmada, ‘’ 2022 yılı Ekim ayından beri engelli aylığım kesildi. Sebebi de ÖTV’siz aldığım araç. 10 aydır engelli maaşı alamıyorum. Şu ana kadar da karşımda bir muhatap dahi bulamadım. Sosyal Yardımlaşma Müdürüne gittim. O da yıl başını bekle dedi. Bekledim bu tarihe kadar avuttular. Bana belli bir oranın üzerinde engelin varsa ÖTV’siz araba alabirsin deniliyor. Alıyorum, araç fiyatları yükseldi diye engelli aylığımdan oluyorum” ifadelerini kullandı.